Zdalna terapia psychologiczna

 

Pomoc czy konsultacja psychologiczna to naprawdę ważne i potrzebne człowiekowi rzeczy. Jednak, społecznie nie używa się ich tak często. A przecież kiedy boli nas ząb, idziemy do dentysty. Kiedy złamiemy rękę, jedziemy na pogotowie. Nie zastanawiamy się, czy powinniśmy to zrobić, po prostu wiemy, że tak się robi, że to najlepsze wyjście. Zatem kiedy czujemy się psychicznie źle, nasze zachowania są coraz bardziej dysfunkcyjne, przestajemy sobie radzić, czy nie oczywistym jest, by zwrócić się o pomoc do specjalisty? 

Pomoc od psychologa w pełni online

profesjonalna psychoterapia online we wrocławiuSposobów pomocowych dostępnych od psychologa jest wiele, zbyt wiele, by dało się opowiedzieć o wszystkich w jednym miejscu. Jednym z nich jest jednak, o ile psycholog skończy certyfikowaną szkołę psychoterapeutyczną, psychoterapia. Chociaż wielokrotnie psychoterapia odbywa się twarzą w twarz, najczęściej w gabinecie psychoterapeuty, dzięki technologii możemy pozwolić sobie na udogodnienie i podobnie jak w przypadku telemedycyny, odbyć spotkanie pomocowe w pełni w sposób zdalny. Kiedy w grę wchodzi profesjonalna psychoterapia online we wrocławiu można odnaleźć wielu specjalistów, którzy przeszli na taką formę prowadzenia terapii. Często możemy także pozwolić sobie na opcje hybrydową, czyli raz spotkać się online, raz na miejscu, według potrzeb – o ile oczywiście mieszkamy we Wrocławiu lub okolicach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by psychoterapie w całości odbywać online. Skuteczność takiej terapii jest równie wysoka, co tej, w której psychoterapeuta spotyka się z pacjentem w gabinecie, co udowadniają liczne, prowadzone badania. Należy jednak pamiętać, że najważniejszy jest komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta, a psychoterapeuta na pewno się do tego dostosuje. Jednak, jeśli pacjent mieszka w mniejszej miejscowości lub pracuje w taki sposób, że dojazdy nie byłby dla niego w ogóle możliwe, opcja online sprawdza się świetnie. Pozwala także pracować terapeucie w różnych, niestandardowych godzinach, ponieważ może ją odbywać z domu, przez co wychodzi swoim pacjentom naprzeciw.

Coraz więcej osób rozumie, że sięgniecie po pomoc psychologiczną jest po prostu logiczne. Gdy coś nas boli, bierzemy lek przeciwbólowy lub idziemy do lekarza specjalisty. Jeśli coś boli nas psychicznie, mentalnie, powinniśmy iść do specjalisty, który pomoże nam z tym bólem się uporać. Psychoterapia pozytywnie wpływa na całe życie pacjenta, także na jego relacje międzyludzkie, pięcie się po zawodowej karierze czy znajdowanie marzeń i sensu życia.