Zastosowanie podwójnych karniszy z metalu

 

Puste jałowe okno ma swój styl w nowoczesnych projektach budynków, które występują obecnie na rynku. Przez pewien czas było duże zainteresowanie takim rozwiązaniem, gdyż dodawały jasności i przestrzeni w naszych domach. Ludzie jednak najedli się już tym rozwiązaniem i chętnie powracają do dawnego ozdabiania okien firanami i zasłonami, które przeżyły pewnego rodzaju renesans związany z ewolucją form w jakiej możemy je podziwiać.

Karnisz metalowy podwójny

karnisze metalowe podwójneZasłony poza walorami estetycznymi stanowią dobrą ochronę naszej prywatności. Osoby, które z zewnątrz obserwują nasz dom ze względu na inną ilość światła na zewnątrz i wewnątrz budynku nie mogą zaobserwować co dzieje się w środku, chyba, że zapalimy w domu światło i odwrócimy cały kontrast świetlny. Jak już wspomniałem firany i zasłony przybrały na jakości wykonania i ogólnej formie, dzięki czemu dalej pełnią istotny element dekoracyjny w naszym domu. Co więcej duży wybór ozdobnych karniszy sprawia, że one także mają dużo do powiedzenia kreując wizerunek pomieszczenia. Mnogość ozdób karniszy, czy też kolory i materiały z jakich są wykonane pozwalają na dopasowanie ich zarówno do barw, stylu jak i charakteru pomieszczeń. Najczęściej wybiera się karnisze pojedyncze, aby powiesić na nich jeden rząd firan lub zasłon, ale moim zdaniem lepiej pokusić się i wybrać karnisze podwójne ze względu na to, że z taką konstrukcją możemy zastosować dobre połączenie odpowiednio dobranych firan do pasujących do całości zasłon i umieścić je na dwóch różnych rzędach. Warto wspomnieć, że karnisze to z reguły dość długie i wąskie elementy, które najlepiej jeśli są wykonane z mocnych materiałów takich jak metal. Z tego względu karnisze metalowe podwójne są najbardziej praktycznym i najsolidniejszym rozwiązaniem spośród dziesiątek podobnych produktów. Wykonanie z metalu sprawi, że nie będą się one uginać pod ciężarem zasłon, które w zależności od rodzaju potrafią naprawdę sporo ważyć. Gdybyśmy wybrali inny rodzaj materiału jak plastik czy inne cienkie tworzywo sztuczne mogłoby nawet dojść do pęknięcia konstrukcji gdybyśmy zastosowali ciężkie zasłony, natomiast w przypadku dobrych jakościowo metalowych karniszy nie będzie miało to miejsca.

Z takim zestawem wyposażonym w podwójne karnisze możemy wykonać wiele naprawdę ciekawych kompozycji, a połączenie firan z zasłonami wzbogaci design naszego pomieszczenia. Ten wybór doda także dużo ciepła i kolorów do pokoju, stanowiąc jego integralną jednocześnie część. Zasłony dodatkowo zapewnią nam więcej prywatności także wieczorem, gdy zapalimy światło, przez co nikt nie będzie nas podglądał przez okno i będziemy mogli czuć się swobodnie, wystarczy tylko je zasłonić.