Zastosowanie blatów z Dektonu

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni są blaty. Powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, aby ułatwiały wykonywanie codziennych czynności związanych z gotowaniem. Nowoczesne kuchnie są wyposażone w różnego rodzaju konstrukcje pokryte blatami z Dektonu. Materiał ten świetnie nadaje się do zastosowania na wyspach kuchennych, a nawet na podłogach czy parapetach.

Gdzie można zastosować blat z Dektonu?

blaty z dektonuPracownie kamieniarskie wykonują elementy wyposażenia domu z niezwykle wytrzymałych i elegancko wyglądających materiałów. Schody, parapety, a nawet kamienne posadzki są modne, a także świetnie sprawdzają się w domach urządzonych zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Materiały wybierane są ze względu na swoje właściwości, takie jak na przykład łatwość czyszczenia czy wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dekton to powierzchnia ultrakompaktowa charakteryzująca się wieloma właściwościami, które stawiają ten wybór w czołówce najlepszych materiałów do wykonania blatów kuchennych czy łazienkowych. Ze względu na różne grubości, może być zastosowany w różnych przypadkach, a duże rozmiary zwiększają możliwości projektowania. Kuchnie wyposażone w blaty z Dektonu, to pomieszczenia minimalistyczne i eleganckie. Wykonywanie czynności kuchennych na tym materiale, to czysta przyjemność, ponieważ jest odporny na zabrudzenia i ścieranie i zadrapania. Plamy z najbardziej kłopotliwych substancji, jak na przykład wino mogą być łatwo usunięte, a powierzchnia jest na tyle trwała, że nie musi być odnawiana. Charakteryzuje się również odpornością na wysokie temperatury i zamarzanie. Jest to materiał o bardzo szerokim zakresie wykorzystania przez firmy kamieniarskie. Dekton może być stosowany do wykonywania blatów kuchennych, łazienkowych, parapetów, a także powierzchni podłogowych. Zastosowanie go w pomieszczeniach nada im elegancji, a także trwałości. Materiał ten nie musi być kładziony na nowo, ponieważ jest niezwykle odporny na zużycie. Dzięki temu sprawdzi się świetnie w domach, gdzie jest wielu mieszkańców i ciągły ruch negatywnie wpływałby na wygląd innych powierzchni.

Szukanie idealnego materiału do wykonania swoich blatów kuchennych i łazienkowych, to szukanie rozwiązania trwałego, które będzie jednorazową inwestycją. Blaty z Dektonu sprawdzą się doskonale w każdym pomieszczeniu, gdzie potrzebny jest odporny na zużycie materiał. Przetrwa codzienne czynności związane z gotowaniem, a także chodzenie po nim w butach lub niekorzystne warunki łazienkowe.