Zapobieganie poważnym wad postay – rehabilitacja

 

W dzisiejszych czasach dzieci od najmłodszych lat siedzą przed komputerem. Zła postawa na fotelu sprawia, że nasze plecy bolą, a z biegiem lat odczuwa to kręgosłup bo zaczyna się krzywić. Gdy jesteśmy już dorośli, wiemy jakie to uciążliwe dlatego często zgłaszamy się do specjalisty. Niestety, czasami czeka nas długa droga aby powrócić do zdrowia, ale warto pomyśleć o tym jak najszybciej, zanim nie będzie za późno.

Leczenie poważnych wad postawy – rehabilitacja

poważne wady postawy - rehabilitacjaW czasach, gdy dzieci siedzą dużo przy komputerze nastały na dobre. W szkole siedzą one przy biurkach wiele godzin. Później robią lekcje i odpoczywają przy komputerze. co nie jest korzystne dla ich zdrowia. Po tylu godzinach spędzonych na krześle trudno jest oczekiwać, że dzieci będą utrzymywały przez cały czas dobrą pozycję. Wiemy to również my dorośli. Na początku dnia pracy przy biurku siedzimy poprawnie. Z biegiem godzin jesteśmy coraz bardziej zmęczeni i krzywimy plecy bo nie jest nam wygodnie. Gdy odczuwamy już duży dyskomfort to powinniśmy jak najszybciej zwrócić się do specjalisty z tej dziedziny. Dzięki niemu poważne wady postawy – rehabilitacja będą szybko zażegnane. Na pierwszych zajęciach fizjoterapeuta porozmawia z nami i pozna nasz tryb życia. Z pewnością obejrzy nasze plecy i zobaczy jak dalej zaplanować leczenie i szybko wyeliminować ból, który towarzyszy nam na co dzień. Przy tak poważnych schorzeniach powinniśmy przygotować się na to, że taka rehabilitacja może potrać jakiś czas i regularnie powinniśmy wykonywać ćwiczenia, aby szybko powrócić do zdrowia. Na takim spotkaniu ze specjalistom poznamy również zalecenia odnośnie naszego trybu życia. Być może zaleci on nam robienie więcej przerw w ciągu pracy lub całkowicie zabroni nam pracy tyle godzin. Dzięki ćwiczeniom możemy pozbyć się dyskomfortu, który towarzyszy nam podczas pracy i nauczymy się poprawnej postawy. Chociaż na początku może ona nam się zdawać niewygodna, to z czasem już inaczej nie będziemy potrafili pracować. Na szczęście w każdym mieście jest wiele gabinetów w którym możemy zadbać o swoją postawę. Powinniśmy jednak wybierać wyłącznie specjalistów, którzy mają dobre opinie wśród pacjentów i specjalizują się w leczeniu poważnych wad postawy.

Po latach spędzonych za biurkiem często możemy odczuwać dyskomfort w okolicach pleców a także ich ból. Z pewnością pomogą nam w tym ćwiczenia, które zaleci profesjonalista, czyli fizjoterapeuta. Gdy odczujemy pierwsze dolegliwości warto od razu zastanowić się nad wizytą w takim gabinecie. Im szybciej tam się pojawimy, łatwiej wrócimy do sprawności i będziemy odczuwali tylko komfort i zero bólu podczas pracy i wypoczynku.