Zalety solidnych płyt laminowanych

Produkcja mebli wymaga bardzo wytrzymałych materiałów, które będą spełniać swoją rolę przez bardzo długi czas. W szczególności jeżeli chodzi o meble na wymiar, to najlepiej jest je wykonywać z łatwego w obróbce tworzywa, które zarówno dopasuje się do trendów aranżacyjnych, jak i do wymagań klienta. Wykorzystanie w tym celu solidnych płyt laminowanych, to jeden z najlepszych wyborów.

Nowoczesne meble z użyciem solidnej płyty laminowanej

solidne płyty laminowaneFronty i korpusy mebli wymagają wykorzystania materiałów łatwych w obróbce a jednocześnie bardzo trwałych. Szafki kuchenne czy łazienkowe, biurka, stoliki a nawet szuflady kanap, muszą być wykonane z tworzywa, które będzie się ładnie prezentować a jednocześnie przez długi czas zachowywać swoje właściwości. Solidne płyty laminowane wykonywane są z MDF czy trójwarstwowych płyt wiórowych o wzmocnionej powierzchni i twardej powłoce dekoracyjnej. Płyty z tego materiału są śliskie i mogą zostać oklejone fornirem o przeróżnych wzorach, imitujących drewno lub nadające dodatkowego połysku. Dzięki łatwej obróbce jest to jeden z najczęściej wybieranych materiałów przy produkcji mebli na wymiar. Można tworzyć z niego całe kuchenne zabudowy o niepowtarzalnych układach szafek i szuflad. Laminacja sprawia, że jest to tworzywo, które nadaje się do użycia do szafek w kuchniach czy łazienkach. W odróżnieniu od drewna jest odporne na wilgoć i można zastosować je w miejscach na nią narażonych. Dodatkowo dzięki laminowanej powierzchni łatwo się je czyści. Brud nie wnika w strukturę materiału, co pozwala na mycie go wyłącznie mokrą szmatką. Z tak uniwersalnego materiału można stworzyć dowolne elementy wyposażenia wnętrza i dekoracje, które ożywią każde pomieszczenie, niezależnie od stylu i sposobu aranżacji. Różnorodna kolorystyka i dostępne struktury sprawiają, że płyty laminowane można wykorzystać do produkcji mebli pasujących do każdego pomieszczenia. Zarówno szafki w kuchni utrzymane w neutralnych kolorach, jak i barwne komody do pokoju dziecięcego. Zakup płyt na wymiar pozwala producentom na projektowanie niepowtarzalnych mebli i zabudowań pod potrzeby klienta.

Klienci bardzo często wymagają zabudowań szaf lub kuchni wykonanych na wymiar. Dzięki temu nie muszą kupować mebli, które nie zmieszczą się w ich domu bądź mieszkaniu. Dzięki materiałom takim jak solidna płyta laminowana, producenci mogą bez przeszkód wycinać zamówione szafki, korpusy i fronty. Jest to materiał idealny do tego typu prac i na pewno każdy klient będzie zadowolony z otrzymanej usługi.