Zakup lilii ogrodowych

Wielu ogrodników decyduje się na założenie rabat kwiatowych. Są one nie tylko ładnie wyglądającym miejscem, ale także pozwalają na rozwój wielu gatunkom roślin, które zwabiają w to miejsce motyle, pszczoły, a także inne pożyteczne z punktu widzenia ekosystemu owady. W związku z tym bardzo często wybierane są takie gatunki kwiatów, które w sposób szczególny cieszą nie tylko nas swoim ładnym wyglądem i niesamowitymi kolorami, ale także powodują, że nasz ogród wygląda w sposób magiczny.

Popularne odmiany lilii

lilie muscadetWarto jest mieć przede wszystkim na uwadze, że niektóre gatunki roślin wymagają szczególne zadbania oraz pielęgnacji. Z tego też względu koniecznie powinniśmy przygotować się do tychże prac. Na ogół najmniej wymagające są byliny. Niektóre z nich wyrastają z kłaczy, a inne, jak na przykład lilia z cebulki. Lilie są dość popularnymi kwiatami w polskich ogrodach. Ich nieco egzotyczny wygląd sprawia, że wielu ogrodników decyduje się na ich uprawę. Nie zawsze wyrastają one w pierwszym sezonie po posadzeniu. Nie oznacza to jednak, że nasza cebulka obumarła. Wprost przeciwnie. Lilie bardzo często kiełkują dopiero na drugi, a czasem nawet na trzeci rok. Mają wtedy bardzo ładnie wyglądające oraz duże kwiaty. To odróżnia lilie nieco od typowych bylin, które na początku posiadają niewielkie ilości drobnych kwiatów, a dopiero po paru latach rozrastają się mocniej. Co do zasady to samo dotyczy lilii, jednak kwiaty, które ona posiada w pierwszym roku kwitnienia są już właściwych rozmiarów. Nie mniej jednak lilia, jako roślina posiada bardzo wiele odmian. Niektóre z nich posiadają bardzo różnorodne typy kwiatów zarówno jeśli chodzi o kolor, jak również o rozmiar. Z tego też powodu warto jest przede wszystkim dokładnie sprawdzić wszelkiego rodzaju możliwości związane z posadzeniem danego gatunku tej rośliny. Jeśli chodzi o eleganckie lilie muscadet jest to odmiana klasyczna. Bardzo często jest ona stosowana do bukietów. Uprawiana jest w ogrodach od bardzo długiego czasu.

Kwiaty, które co roku wydaje ta odmiana są duże i pełne. Z tego też powodu może ona stanowić bardzo ładne uzupełnienie naszych rabat kwiatowych, a także sprawić, że co roku będziemy mogli tworzyć z niej ładne kompozycje kwiatowe, które następnie będziemy umieszczać w wonach. Koszt posadzenia takiej lilii wynosi około kilkanaście złotych. Warto jest jednak w miarę posiadanego miejsca posadzić kilka cebul. W ten sposób będziemy mieli pewność, że roślina wyda więcej kwiatów, a czasem możemy ją także łatwiej rozmnażać.