Zaciemnienie szyby samochodowej

Przyciemnione szyby w samochodach sportowych i tuningowanych to swego rodzaju standard i znak rozpoznawczy wysokiej klasy samochodu. Całkowite zaciemnienie szyb jest jednak nielegalne według przepisów prawa drogowego, dlatego też samochody są modyfikowane w taki sposób, by wszystkie przepisy były spełnione, a samochód nie miał problemów z poruszaniem się po krajowych drogach.

Fachowe przyciemnianie samochodowych szyb

profesjonalne przyciemnianie szyb w bytomiuPrzyciemnianiem szyb zajmuje się wiele różnych warsztatów samochodowych, zarówno tych które wykonują tuning samochodowy, jak i tych bardziej standardowych. Wielu kierowców rekomenduje fachowy warsztat, wykonujący profesjonalne przyciemnianie szyb w Bytomiu. Owy warsztat jest jednym z wielu punktów tuningu samochodów wszelkiego rodzaju, i wykonuje przyciemnianie szyb samochodowych na wiele różnych sposobów. Najtańszym i oczywiście najpopularniejszym sposobem na przyciemnienie szyb w dowolnym rodzaju samochodu jest nałożenie folii przyciemniającej. Taka folia jest niemal całkowicie przezroczysta, i nie ogranicza widoczności w żaden sposób, więc spełnia wszystkie warunki przepisów drogowych, dotyczących przyciemnianych szyb, oraz widoczności w pojeździe.  Droższe warianty folii nie tylko ograniczają natężenie światła słonecznego, ale również blokują promienie ultrafioletowe, podobnie jak szkła w okularach polaryzacyjnych. Folie mogą mieć również kontrastową barwę, która pomaga w zwiększeniu widoczności podczas jazdy wieczorem czy też w warunkach niskiego nasłonecznienia. Z racji niskiej ceny i bardzo krótkiego czasu wykonania, jest to najczęściej wybierana metoda przyciemniania szyb w samochodzie, aczkolwiek nie jedyna. Do przyciemniania szyb stosuje się również preparaty w aerozolu, nakładane na szyby za pomocą pistoletów malarskich. Takie preparaty działają podobnie jak folie, gdyż ograniczają ilość promieni słonecznych, przepuszczanych przez szybę, aczkolwiek od folii są zdecydowanie trwalsze, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, a także odporne na działanie warunków pogodowych.

Przyciemnianie szyby za pomocą preparatu tego rodzaju jest jednak droższym zabiegiem niż nałożenie folii, i zajmuje nieco więcej czasu. Jest więc wybierane przez posiadaczy samochodów luksusowych, które wymagają o wiele lepszych akcesoriów i metod tuningu niż tańsze, budżetowe pojazdy, i w takowych sprawdzają się doskonale. Bytomski warsztat wykonuje obydwa te rodzaje przyciemniania bardzo fachowo, a wielu tunerów i właścicieli samochodów sportowych bardzo poleca usługi załogi warsztatu.