Wynajem samochodów dostawczych na jasnych zasadach

Samochody dostawcze to duże auta z ładownością do 3,5 tony. Nie wymagają one posiadania specjalnego prawa jazdy. Można nimi jeździć normalnie z prawem jazdy kategorii B. Oznacza to, że każdy kierowca może jeździć samochodem dostawczym. Wiedzą o tym właściciele wypożyczalni aut dostawczych. Dlatego w razie potrzeby każdy kierowca może wypożyczyć dostawczaka. Może on się przydać przy okazji przeprowadzki albo przy większych zakupach w odległym sklepie meblowym.

Proste warunki wynajęcia samochodu dostawczego

polecany wynajem samochodów dostawczych w krakowieWypożyczalnie oferujące auta dostawcze nie stawiają kierowcom żadnych wymagań dotyczących doświadczenia za kierownicą. Dokumentem uprawniającym do wypożyczenia auta jest tylko i wyłącznie prawo jazdy. Warunkiem wydania samochodu jest podpisanie umowy wynajmu i zaakceptowanie regulaminu wypożyczalni. Na to oczywiście trzeba się zgodzić. W umowie zawarty jest okres wypożyczenia, cena za cały wynajem oraz zakres odpowiedzialności wypożyczającego za wzięty samochód. Polecany wynajem samochodów dostawczych w Krakowie oferuje uproszczone formalności, a samochód można zamówić bezpośrednio przez stronę internetową. Jest to o tyle wygodne, że samochód zostaje podstawiony pod wskazany adres. Zgłoszenie chęci wypożyczenia trzeba jednak złożyć na dzień przed planowanym wyjazdem. Każde wypożyczenie samochodu wiąże się również z wypełnieniem protokołu przekazania. Kierowca, który wypożycza samochód dostawczy podpisuje dokument, w którym określone są uwagi co do zewnętrznego wyglądu samochodu. Taki protokół podpisuje się również przy oddawaniu samochodu. Samochody dostawcze mogą mieć też różne nadwozia. Niektóre wypożyczalnie samochodów oferują lawety czy chłodnie. Takie pojazdy najczęściej wypożyczają przedsiębiorcy, którzy podróżują kilka razy w tygodniu. Nie opłaca im się kupować własnego samochodu dostawczego, więc wolą go wypożyczyć. Jeśli pojawi się komuś konieczność przewiezienia czegoś większego z jednego punktu do drugiego to rozwiązaniem tej kwestii będzie wypożyczalnia oferująca wynajem aut dostawczych.

Każdy kierowca posiadający prawo jazdy na samochody osobowe może jeździć również samochodami dostawczymi. Bez względu na ich gabaryty nie mogą one przekraczać ściśle określonej dopuszczalnej ładowności całkowitej. Do wypożyczenia dostawczaka potrzebny jest dokument tożsamości, z którego dane znajdą się na umowie regulującej transakcję wypożyczenia. Auto należy oddać w takim samym stanie, w którym się je wzięło. Wypożyczenie samochodu w razie potrzeby możliwe jest również przez internet.