Wybieramy świece ekologiczne do domu

Często zapominamy o tym, że wosk pszczeli jest wydzieliną z gruczołów woskowych pszczół. Jest on produkowany w wyniku spożywania dużej ilości miodu i pyłku przez pszczoły. Jest to tak zwany produkt uboczny, który powstaje w wyniku wytwarzania miodu i tak samo, jak inne pszczele produkty, ma on liczne dobroczynne właściwości. Warto się dowiedzieć nieco więcej na temat składu wosku pszczelego i jego zastosowaniu do produkcji świec. Jest to bardzo ciekawa tematyka i osoby chcące zastosować takie świece w swoim domu powinny się nieco dowiedzieć.

Co wyróżnia świece ekologiczne?

świece ekologiczne z wosku pszczelegoW składzie wosku pszczelego znajdziemy między innymi estry alkoholi, węglowodory, barwniki, minerały czy substancje aromatyczne. Znajdująca się w nim chryzyna wykazuje działanie antybiotyczne, natomiast estry oraz beta-karoten mają właściwości odnawiające czy przeciwzapalne. Znajdujące się w wosku flawonoidy działają zarówno przeciwzapalnie, jak i przeciwbakteryjnie. Warto docenić liczne zalety i wykorzystać w domu świece ekologiczne z wosku pszczelego. W składzie wosku znajduje się także skwalen, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze oraz chroni przed drobnoustrojami.  Dodatkowo jest on źródłem witaminy A, która powoduje pobudzenie oraz regulację podziałów komórkowych. Oprócz tego w wosku znajduje się kwas polmitynowy, masłowy, melisowy czy octowy. Nie należy zapominać o tym, że wosk stanowi podstawowy budulec ula. Jest także wykorzystywany przez ludzi od tysięcy lat. Z tego właśnie powodu warto dowiedzieć się nieco więcej na temat takich świec oraz możliwości ich zastosowania we własnych wnętrzach. Żyjemy bowiem w czasach, kiedy coraz większą wagę zaczynamy przykładać do tego, co jest naturalne i bezpieczne. Chętnie wracamy do takich produktów, które przez pewien okres czasu były znacznie mniej popularne w efekcie postępu technologicznego. Obecnie coraz więcej osób jest świadomych negatywnego wpływu świec parafinowych i zaczyna z nich rezygnować.

Zastosowanie świec woskowych pozwala zarówno na odświeżenie, jak i jonizację powietrza. Płonąca świeca to nie tylko źródło światła, ale również produkt posiadający bogate właściwości lecznicze. Jedną z głównych zalet stanowi likwidacja szkodliwych zapachów, zarówno naturalnych, jak i sztucznym, w tym także dymu tytoniowego. Świece również odświeżają powietrze i powodują jego nasycenie przyjemnym, miodowym aromatem. Jest to szczególnie ważna cecha dla tych osób, które cenią sobie kwestie dotyczące zapachów we wnętrzach, a jednocześnie cenią własne zdrowie.