Wszechstronne rębaki drewna

Rębaki do drewna są jednymi z wielu urządzeń jakie mają do dyspozycji podmioty zajmujące się profesjonalnie pozyskiwaniem i przetwórstwem drewna. Dzięki bardzo wysokiej specjalizacji sprzętu jest możliwe oszczędne gospodarowanie pozyskanym materiałem drzewnym. Rębak spełnia bardzo ważną rolę gdyż dzięki niemu możliwe jest zagospodarowanie wszystkich odpadów jakie powstają podczas wycinek leśnych lub pielęgnacyjnych.

Zasada działania i budowa rębaków

niezawodny rębak do gałęzi spalinowyRębaki to duża grupa urządzeń o różnych rodzajach napędu, odmiennych parametrach pracy oraz dwojakich typach mechanizmów tnących. Na rynku dostępne są rozdrabniacze z napędem elektrycznym, spalinowym oraz korzystające z silników ciągników za pomocą wału odbioru mocy (WOM). Największą popularnością wśród odbiorców cieszą się rębaki z napędem spalinowym ponieważ są niezależne od źródła dostarczania energii. Jeżeli dodamy do tego możliwość przewożenia rębaka bezpośrednio do miejsca otrzymamy bardzo funkcjonalne narzędzie do realizacji większości zleceń. Producenci zadbali o mobilność rębaków spalinowych umieszczając je na podwoziach, przyczepkach i ramach kołowych. Wszystkie oferowane rębaki mobilne posiadają stosowną homologację zezwalającą na udział w ruchu kołowym. Wszystkie te zalety sprawiają, że przewidując inwestycję w niezawodny rębak do gałęzi spalinowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są rębaki spalinowe o bardzo różnorodnych parametrach pracy. Jest to wynikiem polityki produktowej wytwórców chcących zaoferować jak najbardziej dostosowane urządzenie do potrzeb klienta. Rębaki aby trafić na rynek muszą uzyskać certyfikaty potwierdzające spełnienie rygorystycznych norm krajowych i europejskich. Profesjonalny rozdrabniacz spalinowy składa się z blaszanego leja podawczego, jednostki napędowej, tnącego mechanizmu tarczowego lub bębnowego, wentylatora oraz najczęściej obrotowego ramienia wyrzutowego. Najważniejszym mechanizmem jest moduł tnący tarczowy lub bębnowy z wykonanymi z wysokogatunkowej stali narzędziowej nożami tnącymi. Najlepsze urządzenia posiadają szereg mechanizmów wspomagających pracę operatora.

Producenci dostarczają rębaki spalinowe zarówno do najbardziej wymagających odbiorców profesjonalnych oraz do użytkowników domowych posiadających ogrody przydomowe lub działkowe. Bardzo cieszy fakt, że w produkcję rębaków angażują się polskie podmioty oferując znakomite urządzenia w bardzo dobrej cenie. Chcąc pogłębić wiedzę na temat rębaków należy z całą pewnością odwiedzić strony internetowe polskich producentów.