Własnoręczne konserwacja szyby

Auto stojące na dworze ma o wiele więcej możliwości na to, iż szyby zostaną zarysowane. W końcu wiatr niesie piasek będący bardzo dobrym produktem ściernym. Niekiedy też może to być wina zwierząt czy dzieci. Przez co z czasem możemy zwrócić uwagę na to, iż nasze szyby już nie wyglądają tak schludnie tak jak na początku. Warto się nie denerwować tym faktem i zwrócić uwagę na głębokość rys w materiale. Jeśli są płytkie to możemy we własnym zakresie się ich pozbyć metodami domowymi albo odpowiednimi preparatami służącymi do usuwania rys.

Pielęgnacja szyby samochodowej od rys

renowacja szyby samochodowejWielu kierowców szczególnie dba o swoje pojazdy, aby zawsze wyglądały nienagannie. Niestety, z czasem na szybach pojawiają się pierwsze rysy, które mogą nieco zepsuć nastrój. Mimo to renowacja szyby samochodowej nie jest zadaniem trudnym, a jedynie wymagającym poświęcenia czasu oraz zmiany nawyków pielęgnacyjnych. Czasami zdarza się, iż używamy starej ścierki albo nieodpowiedniej do szyb, które niszczą tą delikatną nawierzchnię. W związku z tym najbardziej polecane są ścierki z mikrofibry. Do pracy nad usunięciem zarysowań naszej szyby potrzebujemy minimum dwóch ścierek oraz produktów, które zwykle mamy w domu albo gotowego środka ze sklepu. W przypadku domowych metod możemy wykorzystać białą pastę do zębów albo sodę oczyszczoną. Ewentualnie płyn do mebli z dodatkiem wosku. Pasta do zębów oraz soda wymagają czasu i regularnego wcierania ruchami okrężnymi przez dłuższy czas. Sodę oczyszczoną oczywiście mieszamy z wodą, aby powstała pasta, gdyż sam proszek zniszczyłby szybę. Płyn do mebli z kolei może być bardzo skutecznym środkiem, jednak zwróćmy uwagę na to, że szyba w naszym aucie może ulec zniszczeniu, gdy produkt będzie miał jakiekolwiek kwasy w sobie. Równie istotne jest to, iż nigdy nie powinniśmy myć ani pielęgnować szyby nagrzanej do wysokiej temperatury, gdyż może pęknąć. Oczywiście, ciepła szyba może ułatwić nam pracę, jednak musi być to nie za wysoka temperatura, aby praca skończyła się sukcesem.

Jeśli kiedykolwiek wydawało się nam, iż szybę w aucie wystarczy przetrzeć byle jaką ścierką to jesteśmy w błędzie. Wymaga ona od nas używania mikrofibry, która w żaden sposób nie uszkadza tej delikatnej powierzchni. Niestety, z czasem i tak mogą pojawić się zarysowania, które możemy usunąć samodzielnie. Poszukajmy sprawdzonych metod w sieci albo spytajmy znajomych. Pamiętajmy również, iż należy o szybę w aucie dbać regularnie, aby uniknąć potrzeby jej wymiany lub pogodzenia się z uszkodzeniami.