Usługi geodety – przykładowy cennik

Już dawno zauważyłem, że jeżeli tylko istnieje taka możliwość przy przeglądaniu konkretnej strony internetowej specjalisty lub nawet firmy przyjmującej większe zlecenia warto analizować cennik. To zakładka na stronie internetowej, nawet jeżeli są podane tylko przybliżone informacje dotyczące kosztów konkretnych przedsięwzięć, może być naprawdę cennym i wiarygodnym źródłem informacji. O szczegóły zawsze należy pytać indywidualnie. Przynajmniej tak to wygląda w przypadku usług geodezyjnych w Gdańsku. Są to usługi, które mogą być potrzebne różnym ludziom.

Czy warto zlecić usługę geodezyjną?

gdańsk - usługi geodezyjne dla każdegoWłaśnie informacje dotyczące przybliżonych kosztów konkretnych przedsięwzięć związanych z działaniem podejmowanym przez wykwalifikowanych geodetów pozwalają na określenie tego, czy wybrane przedsięwzięcie rzeczywiście ma sens z finansowego punktu widzenia. Czasami nie można się jednak ograniczać do oceny tego wszystkiego tylko i wyłącznie z perspektywy cennika, ponieważ wyznaczenie granic może być konieczne po to, żeby definitywnie rozwiązać problem roszczeń sąsiadów do ewentualnych terenów granicznych. Można zdecydować się na taki krok, ponieważ w mieście Gdańsk – usługi geodezyjne dla każdego są łatwo dostępne. Oznacza to w praktyce, że można naprawdę łatwo ustalić dogodny termin realizacji konkretnego zlecenia. To ważne, ponieważ zwykle osoba płacąca za wyznaczenie granic i ich weryfikację na podstawie dostępnych dokumentów takich jak aktualne mapy, chcę być przy tym obecna. Dla uniknięcia dalszych problemów warto poprosić nie tylko o weryfikację, ale również wstawienie nowych kamieni granicznych. Geodeta może to zrobić, ponieważ dysponuję odpowiednimi kamieniami i farbami geodezyjnymi. Jest to ciekawy rodzaj usług, ponieważ według cennika pierwszy taki punkt może kosztować 400 zł, ale kolejne są już tańsze, ponieważ kosztują tylko 200 zł. Zgodnie z przykładowym cennikiem firmy działającej na terenie Gdańska i okolic podział działki wiąże się z wydatkiem około 2000 zł.

Wszystko zależy od jej całkowitej powierzchni i tego, na ile dokładnie działek ma być podzielona. Osoby aktywnie zainteresowane działkami budowlanymi na pewno doskonale wiedzą, że takie przedsięwzięcie związane ze wsparciem geodetów po prostu się opłaca. Oferowane są również działania odwrotne, czyli polegające na połączeniu działek w spójną całość. W tym przypadku koszty mogą wynosić około 1500 zł. O usługę geodezyjną w Gdańsku trzeba poprosić także przy okazji budowy nowego obiektu. Potrzebne są wtedy różne działania.