Ulubiony przysmak ‒ wata cukrowa na dużym patyczku

Festyny i uroczystości rodzinne nie mogą obyć się bez kolorowych balonów, olbrzymich dmuchanych trampolin, lodów i stoiska z watą cukrową. Uwielbiana przez dzieci i dorosłych, kolorowa jak tęcza, rozpuszczająca się w ustach i niezmiernie słodka ‒ stanowi nie tylko nieodzowną, lecz także najbardziej popularną atrakcję różnorodnych imprez. Wata cukrowa, obowiązkowo nawijana w maszynie wirnikowej, musi posiadać nie tylko słodki smak, lecz także wiele atrakcyjnych kolorów, a także oplatać równie kolorowy, wygodny do trzymania patyczek.

 

Słodkie przysmaki na dużych patyczkach

 

duże patyczki do waty cukrowejUlubiony cukrowy przysmak starszych i młodszych można wykonać w warunkach domowych. Potrzebną maszynę ‒ z palnikiem roztapiającym cukier i wirnikiem nawijającym słodkie nici ‒ można nabyć na aukcjach internetowych oraz w dużych sklepach z urządzeniami elektrycznymi. Nie potrzeba już zamawiać obszernych maszyn z wykonawcą – klimat festynu można stworzyć samodzielnie, nawet codziennie ‒ dostarczając, głownie dzieciom, smakołyk oraz dużo świetnej zabawy. Do wykonania poszczególnych słodyczy, zarówno w warunkach festynowych, jak i w domu, niezbędne są nie tylko same urządzenia i cukier. Duże patyczki do waty cukrowej, które z powodzeniem można wykorzystywać także do innych festynowych atrakcji jak domowe lizaki, ozdobne chorągiewki czy nawet szaszłyki z owoców ‒ są kolejnym elementem niezbędnym do produkcji bajkowej słodkości. Szpatułki z drewna bukowego lub świerkowego, o grubości ok. 4 mm i długości sięgającej najczęściej 40 cm są bardzo praktycznym przyborem do nawijania cukrowych nitek. Dzięki nim słodycz może być swobodnie trzymany w czasie krystalizacji oraz konsumpcji, nie wypada z dłoni, nie brudzi. Patyki są dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, by jeszcze bardziej uprzyjemnić zarówno wesołą pracę przy produkcji waty cukrowej, jak i późniejsze spożywanie. Zielone, czerwone, pasiaste lub zwyczajnie ‒ w naturalnym kolorze drewna – nie tylko znakomicie ubarwiają sam festynowy posiłek, lecz także dodają uroku i bajkowych kolorów całej wesołej uroczystości.

 

Wśród kolorowych festynowych atrakcji nie może zabraknąć waty cukrowej. Również urodziny czy inne uroczystości organizowane w warunkach domowych coraz częściej są osładzane tym ulubionym przysmakiem dzieci i dorosłych. Obecnie maszyny do robienia waty cukrowej dostępne są także w minimalnych wersjach. Nie zmieniły się jedynie patyczki, które od zawsze są długie ‒ wygodne w trzymaniu, niezastąpione w zbieraniu puszystych, kolorowych, cukrowych nitek.