Skuteczna i profesjonalna psychoterapia

Każdy z nas od czas do czasu ma w swoim życiu moment słabości. Czujemy wówczas, że nasze życie wymyka nam się spod kontroli, nie mamy na nic siły, a wszystko, co dzieje się wokół, zdaje się nas nie dotyczyć. To normalne zjawisko, gdyż nie da się cały czas pracować na maksymalnych obrotach. Czasami jednak zdarza się, że stan ten utrzymuje się zbyt długo i utrudnia, lub nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Psychoterapia pomaga uporać się z traumami

skuteczna psychoterapia indywidualna na MokotowieCo powinniśmy zrobić, gdy u nas samych lub kogoś bliskiego wystąpią niepokojące objawy, jak brak chęci do życia i działania, ciągły lęk i napięcie, poczucie bezsensu istnienia? Przede wszystkim nie możemy bagatelizować tych symptomów. Świadczą one o tym, że nasz organizm potrzebuje pomocy, której możemy mu udzielić, zapisując się na psychoterapię. Wyróżniamy różne rodzaje takiej terapii, w tym indywidualną i grupową. Wielu z nas zaczyna od tej pierwszej, gdyż chcemy poczuć, że nie jesteśmy sami z naszym problemem. Często jednak jest nam trudno otworzyć się przed grupą i opowiadać o najbardziej intymnych szczegółach naszego życia. Dlatego właśnie dobrze jest spróbować indywidualnych spotkań z terapeutą, które mają bardziej kameralny charakter. Skuteczna psychoterapia indywidualna na Mokotowie i w innych częściach Warszawy przyniesie bardzo dobre efekty, jeśli pacjent będzie chciał współpracować z psychologiem. To od niego samego zależy bowiem, czy uda mu się przezwyciężyć problemy. Jeśli osoba zmagająca się z depresją czy stanami lękowymi widzi możliwość wyleczenia i chce uczęszczać na terapię, ma duże szanse, by uporać się z problemami. Sama psychoterapia polega zaś na szczerej rozmowie w cztery oczy, podczas której terapeuta stara się ustalić, z jakimi problemami mierzy się jego pacjent, skąd się one biorą i jaki wpływ na teraźniejsze życie mają wydarzenia z przeszłości. Okazuje się bowiem, że nasze urazy i traumy z dzieciństwa mogą bardzo mocno rzutować na nasze obecne życie. Jeśli uświadomimy sobie tę zależność, będzie nam łatwiej wprowadzić zmiany i wyjść na prostą.

Potrzeba akceptacji bez względu na wszystko, tak bardzo silna u dzieci, jest często spychana na margines i pozostaje niezaspokojona. Otoczenie ma wobec nas określone oczekiwania i często to właśnie one są warunkiem akceptacji. Ta i inne traumy z dzieciństwa mogą wpływać na całe nasze życie, dlatego warto uświadomić sobie ten związek poprzez uczęszczanie na psychoterapię indywidualną. Dzięki terapii możemy nauczyć się, w jaki sposób naprawiać swoje życie krok po kroku.