Renomowana firma pirotechniczna

Pokazy historyczne przyciągały niezmiennie dużą widownie, zwłaszcza te bardziej rozbudowane i większe. Jednak im większy pokaz, tym więcej koordynacji i nakładu pracy wymagał, zwłaszcza jeśli uczestniczyło w nim kilka różnych grup, które nie zwykły współpracować ze sobą podczas widowiska. Większe pokazy mogły również zawierać w sobie dodatkowe atrakcje, takie jak demonstracje możliwości pojazdów, czy też możliwość zastosowania materiałów pirotechnicznych w celu lepszego pokazania realiów pola walki.

Pokaz pirotechniczny na dużej imprezie masowej

zorganizowane pokazy pirotechniczneTegoroczny pokaz planowaliśmy już przez wiele miesięcy, dopracowując wszystkie szczegóły jak najlepiej. Od użycia pojazdów, pokazanie odtwarzanej bitwy z ogromnym rozmachem, do naprawdę imponującej liczby drużyn, jakie miały w takowym pokazie brać udział. Jedynym mankamentem były materiały pirotechniczne, bo mimo iż czasem takowych używaliśmy podczas pokazów, w większości przypadków były to niewielkie demonstracje, nie wymagające za dużo wprawy. Do spektaklu na tak dużą skalę potrzebowaliśmy jednak o wiele większego doświadczenia, więc postanowiliśmy zaangażować do pomocy renomowaną firmę, której specjalnością były zorganizowane pokazy pirotechniczne. Pracownicy owej firmy byli w większości byłymi saperami wojskowymi lub policyjnymi i jako tacy mieli już dość duże doświadczenie zarówno ze standardowymi materiałami pirotechnicznymi, jak i bardziej wymagającymi materiałami wybuchowymi, które chcieliśmy zastosować podczas inscenizacji. Nie mieliśmy większego doświadczenia z substancjami i materiałami używanymi podczas takich pokazów, gdyż zwykle używaliśmy wielokrotnie przetestowanej i często stosowanej pirotechniki, nie szukając żadnych zamienników, jednak duże doświadczenie pracowników pozwoliło nam na bezproblemowy wybór nowego materiału, gdyż sami zaproponowali wiele różnych rozwiązań i nowych materiałów, wskazując nam najlepsze miejsca do ich zakupu.

Pokaz pirotechniczny miał być częścią widowiska, dlatego też musieliśmy bardzo dokładnie opracować cały plan użycia pirotechniki i rozmieszczenia materiałów w taki sposób, by nie zagrażały one zarówno kolegom rekonstruktorom jak i widowni, aczkolwiek wykonanie planu zajęło bardzo niewiele czasu, głównie ze względu na bardzo dużą wiedzę i doświadczenie pracowników firmy pirotechnicznej. Koniec końców, pokaz okazał się ogromnym sukcesem, gromadząc największą dotychczas widownię, a pracownicy pirotechniczni zaoferowali możliwość dalszej współpracy przy kolejnych widowiskach.