Przygotowanie różnych podziękowań dla gości

Każdy z nas maił na pewno różnego rodzaju przyjęcia czy był na jakiś imprezach okolicznościowych. Ja w swoim życiu byłam na bardzo wielu takich wydarzeniach. Zawsze dobrze się tam czułam i bawiłam. Zawsze podziwiałam organizatorów, że na zakończeniu zawsze dziękowali zaproszonym gościom za przybycie lub wyróżniali tylko niektórych gości, którym dziękowano za zdobycie pewnych osiągnięć. Można w różny sposób podziękować gościom. Uważam, że to bardzo miły gest ze strony organizatorów danego spotkania.

Wybór odpowiedniej formy podziękowań dla zaproszonych gości

podziękowanie dla gościPoza przyjęciami są też takie uroczystości, na które zapraszamy osoby, które osiągnęły coś w swojej dziedzinie życia. Weźmy na przykład konferencję medyczną, na której ostatnio byłam. Zaproszono mnóstwo gości. Na tym spotkaniu nie tylko brali udział znakomici lekarze, ale też inne osoby chociażby na przykład dziennikarze, którzy później to wszystko opiszą. Ja jestem dziennikarką i właśnie miałam przygotować materiał na temat tej konferencji. Dlatego też miałam zaproszenie. Z przodu na konferencji siedzieli lekarze i inne osoby związane z światem medycyny, a my dziennikarze byliśmy z tyłu. Na pewno miłym punktem programu konferencji było podziękowanie dla gości. Niektórych lekarzy wyróżniono spośród innych lekarzy. Akurat w tym roku zasłynęli z bardzo skomplikowanych operacji, które są rzadko przeprowadzane. Podziękowania dotyczyły też całokształtu ich pracy. Te podziękowania były tradycyjne, wręczono im kwiaty i jakiś upominek, trudno było stwierdzić co to było, gdyż było to zapakowane. Pozostałym gościom podziękowano słownie i zaproszono wszystkich na drobny poczęstunek. Bardzo mi się ta konferencja podobała i na pewno mój artykuł będzie pozytywnie napisany. W sumie to ja podobnie dziękuję zaproszonym osobom. Zawsze są jakieś kwiaty i zazwyczaj zamiast upominku daje dobrą butelkę wina czy jakieś dobrej jakości słodycze. Zdarzało mi się też tylko słownie podziękować, ale zawsze to była jakaś taka dłuższa przemowa i niż samo powiedzenie dziękuję.

Biorąc pod uwagę to, że jestem dziennikarką to bardzo często bywam na różnych uroczystościach, na których są jakieś podziękowania dla określonych osób lub dla wszystkich uczestników. Podziękowania mogą być różne. Często spotykamy się z formą pisemną podziękowania. To bardzo elegancki sposób. Sama często taką formę stosuję. Ale też miłym gestem jest powiedzenie paru miłych słów i wręczenie jakiegoś upominku. Mogą to być jak najbardziej same kwiaty lub drobny upominek, ważne żeby był trafiony.