Poszukiwania wózka kąpielowego dla niepełnosprawnych

Moja mama od dłuższego czasu miała problemy z chodzeniem. W końcu pogorszyły się one do tego stopnia, że nie była już w stanie samodzielnie chodzić i od dłuższego czasu porusza się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim. W końcu zaczęła mieć ona także trudności z codziennymi czynnościami takimi jak kąpiel czy mycie się w wannie. Jak z kolei byłam w ciąży i nie mogłam dźwigać jej i przenosić z wózka do wanny. W końcu dowiedziałam się, że jest jedno bardzo dobre rozwiązanie takiej sytuacji, które jest bardzo praktyczne i wygodne dla chorej osoby.

Zdecydowaliśmy się na wózek kąpielowy dla niepełnosprawnych

wózki kąpielowe dla niepełnosprawnychDowiedziałam się, że istnieją takie urządzenia jak wózki kąpielowe dla niepełnosprawnych. Wiele niepełnosprawnych osób często z nich korzysta, ponieważ są bardzo wygodne, a przechodzenie ze zwykłego wózka na takie krzesełko jest bardzo wygodne i większość osób, które mają sprawne ręce może zrobić to samodzielnie bez większego wysiłku. Takie wózki są bardzo praktyczne również z tego powodu, że gwarantują, że osoba jest dobrze zabezpieczona i nie poślizgnie się w wannie. Zdecydowałam się kupić dla mojej mamy takie akcesorium. Od znajomej z fundacji do której należała moja rodzicielka dowiedziałam się, że najtaniej takie wózki kąpielowe kupię w sklepie medycznym. Wybrałam się do takiego sklepu, który znajdował się w mojej najbliższej okolicy i poprosiłam o takie produkty. Przejrzałam kilka popularnych i renomowanych przez innych modeli i ostatecznie zdecydowałam się kupić mocne i wytrzymałe krzesełko, które miało bardzo duże obciążenie, dlatego byłam pewna, że będzie ono świetnie pasowało dla mojej mamy. Miało ono bardzo wysokie oparcie, dlatego wiedziałam, że będzie się ona mogła wygodnie oprzeć i większość czynności higienicznych wykonać przy sobie samodzielnie, co było dla niej bardzo ważne. Ja doceniłam także niską, przystępną cenę tego krzesełka, ponieważ kosztowało ono zaledwie kilkaset złotych. Miałam również miesiąc na ewentualną wymianę lub zwrot, gdyby ten model mi się nie sprawdził.

Nie było jednak takiej potrzeby. Wózek okazał się bardzo praktyczny i wygodny. Moja mama bardzo go polubiła i chętnie z niego korzystała. Wózek był bardzo trwały i wytrzymały, dlatego wystarczył mi na długie lata użytkowania. Nie niszczył się on ani nie rdzewiał, ponieważ jego metalowe elementy były pokryte warstwą ocynkową. Najważniejsze, że można było go łatwo utrzymać w czystości i po użyciu łatwo wysuszyć oraz złożyć. Dzięki temu nie zajmował zbyt wiele miejsca i mogłam schować go do skrytki pod wannę.