Poszliśmy z rodziną na psychoterapię

Już kilka lat temu zaczęliśmy z mężem oddalać się od siebie. Żyliśmy bardziej koło siebie niż ze sobą. Przez długi czas byłam przekonana, że to sprawa tylko i wyłącznie między nami. Jednak odkąd nasze dzieci weszły w wiek nastoletni, przekonałam się że taki stan rzeczy, bardzo mocno odbił się również na nich. Zupełnie przestałam je rozumieć. Mąż miał takie samo wrażenie. Postanowiliśmy w końcu coś z tym zrobić. Zdecydowaliśmy się zapisać na rodzinną psychoterapię. Sęk w tym, że najlepiej musiałam znaleźć odpowiedniego psychologa.

Gdzie w Krakowie można odbyć rodzinną psychoterapię?

polecana rodzinna psychoterapia - krakówNigdy nie byłam w takiej sytuacji, dlatego nie miałam pojęcia, jak znaleźć odpowiednią terapię. Na szczęście z pomocą mojej koleżanki z pracy, znalazłam odpowiednie miejsce. Był to ośrodek, w którym świadczono takie usługi pomocowe dla rodzin. W ofercie tego miejsca znajdowała się polecana rodzinna psychoterapia – Kraków to miejscowość w centrum której, mieściła się ta klinika rodzinna. Mieszkaliśmy z rodziną blisko tego miejsca, dlatego nie mielibyśmy problemów z dojazdem. To było dla mnie ważne, ponieważ z tego co zdążyłam się już dowiedzieć, taka psychoterapia może trwać nawet kilka miesięcy i wymaga cotygodniowych wizyt w ośrodku u psychoterapeuty. Moja koleżanka znała kilka osób, które skorzystały z pomocy psychoterapeuty w tym miejscu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, ponieważ pracują tak wysoko wykwalifikowani i solidni psycholodzy, terapeuci oraz specjaliści do spraw zaburzeń seksualnych, co jest ważne w przypadku terapii małżeńskiej. Przyjmują tam również specjaliści dla dzieci z wykształceniem pedagogicznym, co jest niezwykle istotne w przypadku terapii ze zbuntowanymi nastolatkami, czyli takimi jak moje. Postanowiłam dłużej nie zwlekać i jeszcze tego samego dnia, pokazałam mężowi stronę internetową tego ośrodka i zaproponowałam tam rodzinną psychoterapię. Od razu zgodził się ze mną, że jest to renomowany i odpowiedni dla nas ośrodek. Zapisałam nas tam na wstępną konsultację.

Już wkrótce wszyscy przekonaliśmy się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Psychoterapia okazała się świetnie prowadzona i szybko pozwoliła nam dojść do porozumienia w rodzinie. Dzieci miały swoją psychoterapię, a my z mężem swoją. Oprócz tego, wszyscy chodziliśmy raz w tygodniu na wspólne spotkania, dzięki czemu wszystko było kompatybilne ze sobą i każdy z nas poczuł się zrozumiany i odpowiednio zaopiekowany. Jestem bardzo zadowolona, również ze względu na szybkie terminy. Na pierwszą wizytę po konsultacji czekaliśmy zaledwie kilka dni.