Porządna używana frezarka

W naszej pracy co jakiś czas pojawiały się jakieś nowości. Szef chciał, żeby prace były przeprowadzane jak najlepiej i kupował różne nowoczesne maszyny. Niektóre z nich ułatwiały nam pracę, ponieważ dzięki nim mogliśmy daną czynność wykonywać znacznie szybciej. Poza tym, nowości w pracy zawsze były mile widziane i każdy chętnie chodził na szkolenia z obsługi maszyn. Za każdym razem organizowali nam takie, żebyśmy mogli się wdrożyć w obsługę.

Zakup dobrej frezarki

używana frezarka cncGdy przyszliśmy do pracy, czekała na nas nowość. Była to używana frezarka cnc zakupiona przez szefa. Używanie frezarki znacznie skraca czas pracy. Jest to taka obrabiarka skrawająca zarówno powierzchnie płaskie jak i różne kształty. Wliczają się do tego gwinty, rowki i koła zębate. Do frezowania używa się specjalnych frezów, jest to narzędzie obróbcze. Frezarka działa poprzez obrotowy ruch. Dowiedzieliśmy się od razu jakie są rodzaje frezarek. Mogły mieć jedno, lub kilka wrzecion. Frezarka przesuwała się po materiale na którym się pracowało. Nie miałem pojęcia, że rodzajów frezarek jest tak dużo. Były na przykład frezarki poziome, pionowe, takie, których używa się do drewna, lub typowe do kół zębatych lub gwintów. Frezarka byłą ogromnych rozmiarów i od razu zastanowiło mnie, ile może ważyć. Spojrzałem na jej specyfikacje przyklejone na karteczce z tyłu maszyny. Była tam podana waga 4800 kilogramów. To olbrzymia waga, zastanawiałem się, jak wniesiono takie urządzenie na sam środek hali. Na pewno przy użyciu specjalnych maszyn. Po zaprezentowaniu nam nowego urządzenia, szef powiedział, że teraz każdy z nas będzie miał okazję zobaczyć, w jaki sposób pracuje się na takim urządzeniu. Na początku pokazał nam jego działanie, później robiono nam specjalne szkolenie. Każdy z nas miał do wykonania różne prace, na początku bardzo proste, żeby móc wdrożyć się do używania tego urządzenia. Mnie trafiło się do obrobienia koło zębate i muszę przyznać, że obsługa nie sprawiła mi żadnej trudności, szybko sobie z tym poradziłem.

Miło jest w pracy, gdy mamy okazję trochę się rozerwać i spróbować czegoś innego. W naszym przypadku nowością był zakup frezarki, która wyręczała nas przy pracy. Każdy szybko pojął zasady jej działania. Szef był zadowolony z naszych wyników, ponieważ wychodziło nam coraz lepiej. Zaangażowanie z pewnością wynikało trochę z faktu iż każdy był zainteresowany nowym urządzeniem i przemawiała przez nas ciekawość. Jednak jeżeli miało to dobry wpływ na efekty naszej pracy, to wszyscy byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy.