Polecane komory tlenowe w Warszawie

W ostatnim czasie dosyć dużo słyszy się o tak zwanej komorze hiperbarycznej. W jej wnętrzu znajduje się stuprocentowy tlen podawany pod wysokim ciśnieniem. Dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu do krwi dostaje się znacznie więcej tlenu niż normalnie. W znaczący sposób usprawnia to funkcjonowanie wielu narządów, szybciej goją się rany i redukowane są stany zapalne. Nic zatem dziwnego w tym, że terapia za pomocą komory tlenowej zyskała zaufanie wśród lekarzy.

Do jakich celów wykorzystuje się komorę tlenową?

komora tlenowa - warszawaNie od dziś wiadomo, że tlen ma niezwykle zdrowotne właściwości. Przekonało się już o tym wiele osób. W końcu obecność tlenu jest niezbędnym warunkiem do tego, żeby mogło zaistnieć złożone życie. Pierwiastek ten uczestniczy w większości reakcji biochemicznych. Z tego też powodu pacjentom z różnymi schorzeniami zaleca się pobyt w specjalnej komorze hiperbarycznej. W naszym kraju terapia tego typu również jest często stosowana. Dosyć istotną rolę w tym przypadku odgrywa nowoczesna komora tlenowa – Warszawa jest jednym z miast, w których bez większego problemu można się zapisać na tego typu terapię. Podczas pojedynczej sesji pacjentowi podawany jest wysokiej jakości tlen, który na dodatek jest sprężony pod odpowiednim ciśnieniem. W takich warunkach do płuc dostaje się więcej powietrza. Większe dotlenienie organizmu wpływa bardzo pozytywnie na regenerację zniszczonych tkanej oraz narządów. Pobyt w komorze tlenowej jest również wskazany w przypadku, gdy ktoś był poważnie zatruty czadem. Czad to bezwonny i bardzo toksyczny gaz, który wiąże się z hemoglobiną. Z tego też powodu dochodzi do uduszenia. Pacjenci, których szczęśliwie udało się uratować, zwykle wymagają długotrwałej rehabilitacji. Kilka miesięcy terapii w komorze tlenowej skutecznie regeneruje organizm. Czy do zabiegu trzeba się jakoś szczególnie przygotować? Nie ma takich wymogów. Pacjent musi jedynie być w miarę wypoczęty i wyspany. Trzeba również rozebrać się do samej bielizny i założyć na głowę specjalny hełm. Potem wystarczy jedynie czekać na efekty. Długość terapii zależy oczywiście od wielu czynników.

Powszechnie wiadomo, że bez tlenu nie ma życia. Nasze organizmy wymagają go do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. A zatem kilkunastominutowy pobyt w komorze tlenowej może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz na samopoczucie. Tego typu terapia wskazana jest w przypadku zatrucia czadem, trudno gojących się ran oraz problemów z krążeniem żylnym. Skorzystają na tym osoby z zaawansowana cukrzycą oraz anemią.