Plusy i minusy betonu natryskowego

Będąc ekipą wykwalifikowanych wykonawców betonu niezbędna jest znajomość wszystkich rodzajów zastosowań betonu i technologii samego betonu. Pomaga to firmie na kilka znaczących sposobów. Po pierwsze, im więcej opcji można zaoferować, tym więcej klientów można obsłużyć. Ponadto przy posiadaniu odpowiedniej wiedzy, tym lepsze sugestie są przedstawiane klientom. Beton natryskowy, w porównaniu z betonem z recyklingu lub wapiennikiem, bardziej dotyczy nozewnictwa procesu niż materiału. Początek procesu  prowadzi do produkcji betonu natryskowego rozpoczynającego wypychanie rozpylanego gipsu na szkielet dla celów formowania struktury.

Standardowe zastosowania torkretowanego betonu natryskowego

szybkie torkretowanieCzy jest lepszy sposób na budowanie betonowych ścian niż za pomocą pistoletu do betonu? Odbywa się to za pomocą techniki nazwanej jakobetonem natryskowym sposóbem na wylewanie betonowych ścian w miejscu. Świeża mieszanka betonu natryskowego jest natryskiwana bezpośrednio na wzniesione panele ścienne tworzące budynek i może być nakładana na każdą powierzchnię, do której będzie przylegał świeży beton natryskowy od stali po drewno lub styropian. Dysza natryskowa może być używana do budowania ścian jaki i podłóg, a nawet dachów. Jest wiele zalet natryskiwania betonu natryskowego na ściany, dobrze sprawdza się na zakrzywionych powierzchniach, jest szybki i niedrogi ze względu na mniejsze zużycie materiałów i szybkość budowy. Ściany z betonu natryskowego są bardzo mocne i trwałe, odporne na ogień, pleśń i owady. Sprawne i szybkie torkretowanie tworzy ciasne koperty, ma dobrą masę termiczną i bardzo małą przepuszczalność. W przypadku betonu natryskowego stosuje się dwa popularne typy ścian. Jedna to izolowana płyta warstwowa, a druga to gładkie, nieizolowane ściany. W przypadku izolowanych płyt warstwowych, panele są prefabrykowane i wykonane z izolacji polistyrenowej pomiędzy dwoma arkuszami siatki drucianej. Siatka jest połączona drutem ocynkowanym, który został zespawany, tworząc system nośny przypominający kratownicę. Ten rodzaj ściany pozwala również uzyskać więcej korzyści związanych z masą termiczną betonu. Przy ścianach gładkich nie ma izolacji, jest tylko zbrojenie zakryte betonem. Dzięki tej opcji można dodać izolację po obu stronach ścian po nałożeniu betonu natryskowego.

Ściany betonowe są w rzeczywistości lekkie, co może sugerować, że nie są one mocne i nie powinny być stosowane do konstrukcji wielopoziomowych. To właściwie nieprawda, chociaż ściany są lekkie, są bardzo mocne i trwałe iw zależności od zastosowanego systemu mogą wzrosnąć nawet do dwudziestu pięter. Podczas konstruowania konstrukcji wielopoziomowych stosuje się elementy inne niż panele ścienne, takie jak prefabrykowane panele z siatki i pianki oraz zestawy schodowe. Beton natryskowy nakłada się na te elementy w taki sam sposób, jak na panele ścienne.