Płaszcz odpowiedni na zimę

Od kilku lat mamy bardzo łagodne zimy. Przypominają te, występujące na południu Europy. Śniegu nie ma, a temperatury prawie zawsze są na plusie. Klimat się ociepla i mamy efekty tego zjawiska. Sama przyzwyczaiłam się do tego, ze w grudniu noszę jesienną kurtkę, buty mam nieocieplane i nie potrzebuję rękawiczek. Jednak w tym roku, niespodziewanie pojawił się śnieg i w ciągu kilku dni temperatury spadły poniżej zera. Byłam całkowicie nieprzygotowana na takie scenariusz- już dawno zmieniłam swoją garderobę na dostosowaną do wyższych temperatur.

Wybór zimowego płaszcza

ciepły płaszcz zimowy damskiNie ukrywam, że ucieszyła mnie ta nieoczekiwana zmiana pogody. Tęskniłam za śniegiem, możliwością ulepienia bałwana, zjeżdżaniem na nartach. I wreszcie, po kilku latach, ta cudowna zimowa aura wreszcie nadeszła. Nie zmieniło to jednak faktu, ze najzwyczajniej w świecie nie miałam w co się ubrać. Moja krótka kurteczka nie nadawała się na mróz. Zastanawiałam się, jakiego rodzaju odzież wierzchnia najbardziej by mi się przydała. Doszłam do wniosku, że idealny byłby ciepły płaszcz zimowy damski. Po pierwsze ten element stroju jest elegancki i szykowny, a ja lubię dobrze wyglądać. Poza tym długie kurtki i płaszcze mają tę przewagę, że zasłaniają biodra i nogi, więc jest w nich po prostu cieplej. Dodatkowo nigdy nie wychodzą z mody. Miałam pewne obawy, czy uda mi się znaleźć odpowiedni egzemplarz. W centrach handlowych od dawna widywane są głównie lekkie płaszczyki. Udało mi się jednak znaleźć ciepły płaszcz zimowy damski w internecie. Wykonany z wełny, porządny i w ślicznym beżowym kolorze. Posłuży mi przez kilka sezonów. Wełna zawsze jest na czasie, a odzież z niej wykonana jest ponadczasowa i stylowa, więc trafiłam naprawdę dobrze. Myślę, że będę dobrze się prezentowała w nowym płaszczu zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Będę mogła stworzyć wiele ciekawych stylizacji. Jednak najważniejsze, że będzie mi po prostu ciepło. Ten płaszcz doskonale nadaje się na niskie temperatury. Takiego szukałam. 

Odpowiednia odzież na zimę jest ważna. Dzięki niej nie odczuwamy dyskomfortu. Najważniejsze jest odzienie wierzchnie, ponieważ to ono w głównej mierze chroni nas, gdy przebywamy na zewnątrz. Uważam, że płaszcz, czy kurtka, na które się decydujemy, powinny być dłuższe, by zasłaniać nerki i trzymać ciepło. Zwłaszcza wówczas, gdy na zewnątrz panują naprawdę niskie temperatury. Powinny być również wykonane z odpowiedniego materiału. Płaszcz, który ja wybrałam w tym roku, spełnia wszystkie te warunki.