Ozdoby wykonane laserowo z pociętych sklejek

Z racji tego, że niedawno przeprowadziliśmy się wraz z mężem do naszego pierwszego, wymarzonego mieszkania postanowiłam w pierwszej kolejności skupić się na tym, by żyło nam się w nim jak najprzyjemniejszej. Od razu zapragnęłam więc zadbać o jego wystrój, razem z mężem zdecydowaliśmy, że przy aranżacji przestrzeni postawimy na delikatne brązy oraz ozdoby z drewna. Nie ukrywam jednak, że początkowo dość mocno ograniczał nas w tym planowaniu nasz skromny budżet. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się jednak przystępne cenowo ozdoby wykonane ze sklejki, które wykonał dla nas brat męża. 

Moc lasera, który wytnie każdy kształt 

sprawne cięcie sklejki laseremPodczas pierwszej oficjalnej kolacji w naszym nowym mieszaniu, na którą zaprosiliśmy m.in. brata męża wraz ze swoją małżonką, w pewnym momencie zaczęliśmy dyskutować o aranżacji wnętrz. Przyznałam wówczas, że choć nasze środki są na ten moment dość ograniczone, to jednak w miarę możliwości będę z czasem przyozdabiać nasz dom m.in. drewnianymi ozdobami, które bardzo nam się podobają. Wówczas głos w dyskusji zabrał brat mojego męża, który przypomniał nam o tym, że jego firma zajmuje się m.in. cięciem laserowym. Z początku nie wiedziałam jakie znaczenie ma dla nas ta informacja w kontekście samego drewna, byłam bowiem przekonana o tym, że laser ten tnie głównie materiały metalowe, a może i nawet stalowe. Okazało się jednak, że sprawne cięcie sklejki laserem jest również jak najbardziej możliwe. Szwagier zapewnił mnie o tym, że nowoczesna obróbka laserowa pozwala również na precyzyjne cięcia również znacznie bardziej delikatnych materiałów, takich jak drewno czy nawet ceramika. Podczas stosowania tej metody należy bowiem dostosować samą moc lasera do danego tworzywa. Okazało się również, że cięcie te jest bardzo precyzyjne, dzięki czemu możliwe jest zaprojektowanie nawet niestandardowych kształtów. Zachęceni jego słowami postanowiliśmy zamówić u niego kilka zaprojektowanych przez nas kształtów (zdecydowałam się m.in. na serduszka oraz motywy kwiatowe, mąż natomiast zaprojektował ogromną tarczę słońca, z której wykonać chciał samodzielnie zegar do kuchni). Ku naszej uciesze nasze projekty gotowe były do odbioru u szwagra już po zaledwie trzech dniach. Dodatkowo za nasze zamówienie zapłaciliśmy symboliczną kwotę, mąż męża zapewnił nas jednak, że metoda ta jest bardzo tania. Pocięte sklejki okazały się produktem wysokiej jakości, ponadto ich boki były estetycznie wygrawerowane, dzięki czemu materiał przyjemnie leżał w dłoniach, a stępione końce nie uszkadzały skóry. 

Ozdoby wykonane ze sklejek okazały się więc prawdziwym hitem. Do ich największych atutów należy niewątpliwie ich przystępna cena oraz fakt, że mamy możliwość zaprojektowania dowolnych, satysfakcjonujących nas kształtów. Laserowe cięcia są bowiem bardzo precyzyjne, a przez to i estetyczne. Specjalne wygrawerowane boki sklejek sprawiają, że przedmioty z nich wykonane dobrze leżą w dłoni, a ich specjalnie spiłowane krawędzie nie uszkadzają skóry. Tego typu drewniane dekoracje polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie piękno w przystępnej cenie.