Odzież rowerowa

Jazda na rowerze jest nie tylko przyjemna, ale także zdrowa. Oczywiście o ile nie uprawiamy jazdy rowerowej jako sportu zawodowego, to będziemy czerpać zdrowotne korzyści z przejażdżki rowerem. Poza samym rowerem do takich przejażdżek nie potrzebujemy w zasadzie zbyt wiele poza oczywiście rowerem. Przydadzą się jednak także dodatkowe akcesoria ochronne takie jak kask, a także odpowiednie ubranie, w którym będziemy podróżować.

Ochronne pokrowce na buty rowerowe

pokrowiec do butów rowerowychNa rowerze możemy w zasadzie jeździć nawet w naszych normalnych ciuchach, takich w jakich chodzimy codziennie. W zasadzie nie ma problemu nawet, aby rowerem podróżować w garniturze czy też sukience, wszystko zależy od tego, czy będzie nam w takim stroju wygodnie. Aby jednak czerpać maksimum korzyści z jazdy na rowerze strój powinien być odpowiednio przystosowany i wygodny. Istnieje cała seria odpowiednich elementów garderoby specjalnie przygotowanych na rower. Są to odpowiednio wzmocnione, przewiewne ciuchy, w których każdy czuje się dobrze. Najczęściej ubiera się je warstwowo, tak aby w razie zmiany pogody móc odpowiednio regulować poszczególne warstwy. W zestawie tych ciuchów występują także odpowiednie buty. Buty na rower mają specjalnie wzmacniane podeszwy, dzięki którym lepiej i wygodniej nam się pedałuje. W celu ich zabezpieczenia, powinniśmy się wyposażyć w pokrowiec do butów rowerowych, do którego włożymy obuwie, gdy nie będziemy z niego korzystali. Takie wodoodporne pokrowce można zaczepić na rower i trzymać w nich obuwie, do czasu, gdy będziemy chcieli udać się z powrotem na dalszą przejażdżkę. Gdy natomiast już będziemy jeździć na rowerze w naszym rowerowym obuwiu, to drugie buty możemy trzymać na ten czas w pokrowcu. Oczywiście w odzieży rowerowej możemy także chodzić do sklepu, czy też do szkoły, pod warunkiem, że wybierzemy wariant mniej sportowy, nieco mniej nadający się do poruszania pieszo. Oczywiście jest wiele rodzajów odzieży rowerowej, która wydaje się być taka sama jak zwykła, codzienna.

Żeby nie zaskoczyła nas pogoda, dobrze jest być na nią odpowiednio przygotowanym. Dla rowerzystów oznacza to po prostu tyle, że powinni się dobrze ubrać. Oczywiście jest z tym pewien problem, zwłaszcza, gdy nie wiemy co to oznacza. Na szczęście jest wiele rodzajów odzieży i obuwia, które jest dedykowane na rower. Jeżdżąc w czymś takim, na pewno się nie zaskoczymy, gdy nagle spadnie deszcz lub, gdy robi się gorąco. W takiej odzieży jeździ się także o wiele wygodniej niż w zwykłych ciężkich dżinsach.