Obejmy stosowane w trakcie montażu

Wiele elementów, stosowanych we współczesnym przemyśle, czy sektorze budowlanych, to elementy bardzo uniwersalne i funkcjonalne, o niemal nieograniczonym zastosowaniu. Wynika to przede wszystkim z faktu stosowania odpowiednich systemów, które pozwalają na aranżację elementów montażowych w różnego typu środowisku. Dzięki dodatkowemu stosowaniu wysokiej jakości materiałów, przeznaczonych do produkcji elementów montażowych, wykazują one również ogromną wytrzymałość.

Obejmy montażowe – gdzie są stosowane?

obejma montażowaW wyniku wprowadzenia na rynek nowoczesnym materiałów, w dużej mierze zwiększona została wytrzymałość elementów konstrukcyjnych o szerokim zastosowaniu. Dlatego, tak samo w sektorze przemysłowym, jak również budowlanym, czy w branży motoryzacyjnej, wykorzystywane są bardzo praktyczne, jednocześnie proste w montażu, bardzo trwale i odporne na różnego rodzaju szkodliwe działanie substancji chemicznych oraz warunków atmosferycznych elementy, do których należy obejma montażowa. Przede wszystkim popularność tego elementu wynika z jego wszechstronnego zastosowania. Tak duży zakres możliwości wynika także ze zróżnicowanej średnicy tych elementów, dlatego mogą być wykorzystywane przy okazji montażu różnego rodzaju elementów oraz przewodów. Bez wątpienia ich atutem jest zastosowanie śrubek montażowych, które zapewniają odpowiednią siłę ucisku, a zatem stabilizację montowanego elementu. Wykorzystanie takiego systemu przekłada się również na trwałość montażu. Dlatego elementy tego typu są chętnie wykorzystywane w branży motoryzacyjnej, celem zapewnienia trwałego połączenia przewodów pomiędzy elementami mechanicznymi, odpowiedzialnymi między innymi za transport różnego typu substancji. Dzięki możliwości dostosowania średnicy obejmy oraz siły ucisku, produkt ten wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie niezbędne staje się zamontowanie przewodu lub innego elementu, ważna jest jednak możliwość jego ewentualnego demontażu. Dzięki specjalnej technologii, elementy tego typu mogą być wielokrotnie używane.

Wiele z nich posiada dodatkowe elementy takie, jak uszczelki, czy gumowe elementy, zapewniające bezpieczeństwo montowanym przewodom. Obok obejm, które zaciskane są za pośrednictwem śrubki, dostępne są także produkty, które zaciska się za pośrednictwem kombinerek. Posiadają specjalne elementy zatrzaskowe, w tym przypadku jednak, nie ma możliwości kontrolowania nacisku objemy oraz i średnica robocza jest nieco bardziej sztywna, w dalszym ciągu to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, chętnie stosowane.