Nowości w materiałach reklamowych

W rozwijającej się bardziej i bardziej dziedzinie, jaką jest PR, a konkretnie w dziale gadżetów reklamowych, pojawił się nowy materiał, jakim jest folia magnetyczna. Jest to idealny materiał do produkcji różnej wielkości i kształtu gadżetów ,”przyciąganych” przez powierzchnie metalowe, zwanych popularnie magnesami na lodówkę lub samochód. Na taki przedmiot, wykrojony z folii magnetycznej, nanoszony jest nadruk maszyną offsetową lub cyfrową, powlekany dla utrwalenia błyszczącą folią. 

Co przyciągają magnesy?

magnesy z nadrukiem reklamowymPrzede wszystkim przyciągają wzrok potencjalnych klientów. Okazało się, że te, różnej wielkości magnesy z nadrukiem reklamowym, cieszą się dużym zainteresowaniem, przez co znakomicie wywiązują się z zadanej roli. Łatwość wykonania i niezbyt wysoka cena pozwalają na szerokie zastosowanie magnesowych gadżetów.  Magnesy, łatwo przyczepne do metalu, szczególnie upodobały sobie drzwi lodówki. Cieszy to firmy reklamujące się magnesami, gdyż nie lądują one szybko na śmietniku, lecz tkwiąc na lodówce utrwalają się w pamięci potencjalnego klienta, a taki jest cel istnienia tego przedmiotu. Kiedy już drzwi lodówki oblepione są do cna magnesowymi gadżetami, to ich rolę przejmuje karoseria samochodu – duża metalowa powierzchnia, chętna magnesowym ozdóbkom. Można je zamieszczać wewnątrz i na zewnątrz. W drugim przypadku, czyli na zewnątrz trzeba uważać, aby nie wejść w kolizję z przepisami. Skoro taką furorę zrobiły magnesy reklamowe, zaczęto je stosować również w innych okolicznościach. Bardzo dobrze sprawdzają się jako wizytówki i to nie tylko imienne. Chodzi o wizytówki miast, obiektów zabytkowych, miejsc, które odwiedzamy podczas wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Są to albo zmniejszone do niewielkich rozmiarów „pocket” widokówki, a następnie połączone z magnesem, albo wykonane ręcznie, w technikach rzeźbiarskich, fragmenty widokowe, opatrzone napisami, wysuszone i scalone z magnesem, kupione na pamiątkę, też lądują na lodówce. Można jeszcze spotkać takie magnesowe „przylepki” o fantazyjnej formie z napisem jakieś złotej myśli lub sentencji.

Z wszystkimi omówionymi gadżetami zetknęłam się, ba, znajdują się na drzwiach mojej lodówki. Myślę, że można znaleźć jeszcze wiele innych zastosowań dla tego zestawu, czyli folia magnetyczna i nadruk offsetowy lub cyfrowy. Z racji tego, że nie jest to skomplikowana, ani droga technologia, można przyjąć, że na dłużej zagości na rynku reklamowym. Sporo firm zajmuje się wyrobem tych magnesowych gadżetów, a każda z nich oferuje ciekawe rozwiązania i pomysły. Wystarczy zajrzeć do internetu i każdy znajdzie to, co go najbardziej interesuje.