Nietypowe wykorzystanie wyników koszowych

Najczęściej słyszymy, że podnośniki koszowe wykorzystywane są przede wszystkim w branży budowlanej oraz remontowej czy sprzątającej, ale mają one swoje zastosowanie również w innych sytuacjach. Od czasu do czasu podnośniki koszowe wynajmowane są przez artystów do malowania graffiti lub murali na ścianie kamienicy albo też na wysokim murze. W niektórych sytuacjach pomagają uratować zwierzęta oraz niektóre mieszkańcom pozwalają na zamontowanie zabezpieczeń przeciw gołębiom.

Wynająć lepiej podnośnik koszowy czy rusztowanie?

wynajem podnośnika koszowegoKiedyś najpopularniejsze było wykorzystanie rusztowań budowlanych, które stanowią dla pracowników stabilne i bezpieczne porusza się na dużych wysokościach. Na rusztowaniach odbywał się również montaż okien oraz oświetlenia, a także wszelkie prace budowlane. Wtedy też, żeby przedostać się na niższe lub wyższe piętro musieliśmy przejść po drabinie. Materiały budowlane czy jakiekolwiek elementy konstrukcji były wciągane za pomocą specjalnej liny i nie było to rozwiązanie w stu procentach bezpieczne. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że rozstawienie rusztowania zajmowało dość sporo czasu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców w branży budowlanej, ale i nie tylko zaczęło interesować się podnośnikami koszowymi. Wynajem podnośnika koszowego pozwala nam za oszczędzać mnóstwo czasu, a także sporo pieniędzy, ponieważ gdy taka maszyna przyjedzie na placu budowy, to od razu może zostać wykorzystana. Dodatkowo przy rozstawieniu rusztowania musimy płacić za czas robotników oraz nie tylko koszty rozłożenia rusztowania, ale później jego złożenia również. Podnośnik koszowy natomiast jest gotowy do pracy od razu i ma dużo większy poziom bezpieczeństwa niż rusztowania. Zawsze gdy realizujemy pracę na wysokości, to powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu naszych pracowników, ponieważ jest to obowiązek i podstawa pracodawcy. Dlatego w dzisiejszych czasach zdecydowanie lepiej jest podstawić na podnośnik koszowy niż rozstawiać rusztowania. Zwłaszcza gdy mamy zlecenia, które będziemy realizować w ciągu kilku dni. Podnośniki koszowe możemy wynająć albo też zakupić na własność, gdy mamy bardzo dużo zleceń w ciągu miesiąca.

Do czego wykorzystujemy podnośniki koszowe? Podnośniki koszowe pomagają nam w myciu okien na bardzo dużych wysokościach, a także montażu kamer i anten telewizyjnych. Wielu firmom pomagają w konserwacji latarni oraz sygnalizacji świetlnej, a także konserwacji mostów. Służby miejskie wykorzystują podnośniki koszowe do przycinania gałęzi, a także ratowania zwierząt. Przedsiębiorcy za pomocą podnośników koszowych montują wielkoformatowe reklamy na ścianach swoich budynków lub w innych miejscach.