Najsmaczniejsze pesto z pomidorów

Niegdyś wydawało mi się, że jedynie dania, które od początku do końca przygotowuję samodzielnie w mojej kuchni, są w pełni wartościowe i zdrowe. Oczywiście zdarzało mi się także korzystać z restauracji, jednak zawsze przerażała mnie myśl, że nie wiem, kto dokładnie i w jaki sposób tworzył posiłek. Może uznacie to za jakąś obsesję, jednak ja zwyczajnie lubię widzieć, co jem i w jakim stopniu jest to odżywcze. Nieco zmieniło się wówczas, gdy na świecie pojawiły się moje dzieci. Początkowo także wszystko przygotowywałam sama, jednak z czasem zwyczajnie nie dawałam już rady.

Gotowe pesto z pomidorów

pesto z suszonych pomidorów i oliwekPierwszym gotowym wyrobem ze sklepowej półki, po jaki w życiu sięgnęłam, było pesto. Zazwyczaj ten prosty włoski sos przygotowywałam samodzielnie, jednak pewnego niezwykle upalnego dnia spieszyłam się, a w domu zabrakło mi składników. Przeczytałam dokładnie etykietę produktu i przekonałam się, że jest on w stu procentach naturalnym wyrobem. Kiedy skosztowałam sosu, wiedziałam już, że nigdy nie będę się upierała przy samodzielnym tworzeniu wszelkich dań. Kupione przeze mnie pesto z suszonych pomidorów i oliwek okazało się bowiem przepyszne. Muszę z niechęcią przyznać, że sama nigdy nie zrobiłam równie dobrego sosu. Być może chodzi po prostu o rodzaj produktów, po które sięgałam. Nie miałam bowiem nigdy dostępu do pochodzących prosto z Włoch soczystych i mięsistych pomidorów. Wydaje mi się, że nie mniejszym problemem jest dostępność w naszym kraju bardzo dobrej jakości oliwek. Wiele z nich to produkty uboczne dużych zbiorów, które nie charakteryzują się pełnią smaku. Dziś nie tylko ja jem kupowane w sklepie pesto, ale także cała moja rodzina. Dzieci uwielbiają zarówno makaron z tym sosem, jak i inne dania. Sama lubię nakładać sobie pesto z pomidorów prosto na kanapkę. Oczywiście, jeśli jestem w domu, bo w pracy lub podróży nie chcę się brudzić przy jedzeniu. Lubię także inne potrawy włoskiej kuchni, na czele z sosem bolońskim, jednak jeśli chodzi o gotowe, sprzedawane w sklepach produkty, polecam każdemu przede wszystkim pesto.

Nie zawsze gotowe już produkty są gorsze od tych, które sami przygotowujemy. Wiele oczywiście zależy od naszych umiejętności kucharskich oraz dostępności do świeżych produktów, jednak należy zauważyć, że warto zawsze próbować różnych opcji. Bywa, że nie mamy czasu oraz siły, aby sami spędzać godziny nad kuchenkę. Spośród wielu ciekawych i smacznych propozycji obiadowych osobiście polecam makaron z pesto. Sos możemy sami szybko przygotować, jednak w razie kryzysu warto także rozważyć jego kupno.