Najlepsze kamery do monitoringu

Poprzedni właściciele nowego obiektu firmy nie inwestowali za bardzo w nowoczesny system monitorowania wizyjnego, więc razem z obiektem przejęliśmy bardzo przestarzały i zużyty system, składający się z urządzeń o bardzo słabej jakości, na końcu żywotności. By doprowadzić system do standardu utrzymywanego przez wszystkie pozostałe obiekty firmy wymagana była natychmiastowa wymiana urządzeń na najlepsze dostępne kamery.

Zaawansowana kamera obrotowa do systemów monitorowania

nowoczesne kamery cctv gdańskZ racji iż obecne na obiekcie kamery były urządzeniami stacjonarnymi, mogliśmy jednak zmniejszyć ich ilość przez zastosowanie nowocześniejszych i lepszych kamer obrotowych. Jedna obrotowa kamera może bowiem zastąpić nawet kilkanaście urządzeń stacjonarnych, dzięki możliwości swobodnego obrotu obiektywu i zbliżenia obrazu bez utraty jakości. Niewiele sklepów miało jednak w ofercie poszukiwane przez nas nowoczesne kamery CCTV Gdańsk był jedynym miejscem w którym można było dostać urządzenia spełniające przez nas wymagania. Działający tam sklep z wyposażeniem do systemów monitorowania zaopatruje się wyłącznie w najlepsze urządzenia monitorowania, oraz kamery z najwyższej półki. Takie kamery są rzadko wykorzystywane w domowych systemach monitorowania, gdyż są droższe od prostych, stacjonarnych kamer o przeciętnej jakości, i nieszczególnie przydają się podczas pasywnego monitorowania terenu, gdyż nie mają możliwości wykorzystania wszystkich zalet. W systemach które są używane do aktywnego monitorowania chronionego miejsca, owe urządzenia są niezastąpionym elementem, usprawniającym nie tylko pracę całego systemu, ale również pomagającym operatorom w wykonywaniu zadań podczas sytuacji zagrożenia. Każda z zakupionych kamer jest objęta dożywotnią gwarancją jakości, a żywotność urządzeń określana jest na większą niż dziesięć lat bez żadnego spadku jakości działania. Jak wszystkie nowoczesne, zaawansowane urządzenia obserwacyjne, posiadają one również wzmocnione i uszczelnione obudowy, chroniące przed każdym uszkodzeniem.

Mimo zaawansowania urządzeń, nie są one jednak trudne do zintegrowania z istniejącą infrastrukturą systemów monitorowania, gdyż sprzedawane są razem z oprogramowaniem dopasowującym pracę kamer do możliwości systemu operacyjnego monitoringu. Niezgodności czy nieprawidłowe działanie nie zdarza się więc w ogóle, a montaż i konfiguracja urządzeń nie zajmują więcej niż kilkanaście minut, przy czym urządzenia w dużej części konfigurują się samoczynnie, pozostawiając operatorowi możliwość dostrojenia funkcji do własnych preferencji.