Najlepsze domki mobilne

Wakacje za pasem, więc najwyższy czas, aby się rozejrzeć za miejscem, w którym chcielibyśmy spędzić lato. Dość ciekawą alternatywą dla domków letniskowych są domki mobilne, zwane też holenderskimi. Domki mobilne nie tylko są funkcjonalne, lecz także pełne uroku. Można się o tym przekonać podczas przeglądania portali społecznościowych, na których roi się od pomysłów na przytulne aranżacje.

Zalety domków mobilnych

przestronne całoroczne domki mobilneNowoczesne domy mobilne są znane też pod nazwą ,,domów holenderskich”. Do niedawna w Polsce nie były dość znane, ale z czasem stały się coraz popularniejszą alternatywa dla domków murowanych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że posiadają koła. Dzięki temu możemy je dowolnie przestawiać i przewozić w inne miejsca. Co ważne, nie powinniśmy mylić domków mobilnych z przyczepami kempingowymi, gdyż w przeciwieństwie do nich nie są one pojazdami, nie podlegają rejestracji i nie mogą poruszać się po drogach tak, jak inne pojazdy. Dzięki temu, że nie są na stałe związane z gruntem do ich postawienia nie jest konieczne postawienie na budowę ani projekt budowlany. Wystarczy zgłosić się do Starostwa Powiatowego, gdy po 30 dniach nie otrzymamy sprzeciwu, to możemy ustawić domek w zgłoszonym przez nas miejscu. Przestronne całoroczne domki mobilne charakteryzują się znacznie niższym kosztem budowy niż tradycyjne lokum. Zazwyczaj wynosi on około 40 – 70 tys. zł, przy założeniu, że konstrukcja będzie nowa. Na rynku znajdziemy wiele domków używanych modeli, które możemy kupić już za 20 tys. zł. Producenci najczęściej oferują domki o powierzchni od 20 do 48 m². Taki domek zmieści się nawet na małej działce działce rekreacyjnej, co stwarza wiele możliwości wyboru miejsca do życia. Domy holenderskie to nie tylko domy wakacyjne, ale i obiekty, w których możemy mieszkać przez cały rok. Takie domy mobilne mają nieco grubsze ocieplenie, podwójne okna oraz zaizolowanie doprowadzenie wody. Dodatkowo instaluje się w nich grzejniki elektryczne. W tak przygotowanym domu możemy komfortowo spędzić cały rok. 

W przypadku domu mobilnego duży nacisk kładzie się na jego funkcjonalność. Jest to spowodowane w dużej mierze rozmiarem lokum. Jednocześnie powinien być estetyczny i wygodny. Salon połączony z aneksem kuchennym pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni mieszkalnej i bliższy kontakt z domownikami. W takich domach często rezygnuje się z wanny na rzecz prysznica. Dobrym pomysłem przy urządzaniu domku mobilnego jest wykonanie mebli na zamówienie, które idealnie wpasują się w ograniczoną przestrzeń.