Monomer wykorzystywany do produkcji płyt protezy

Protezy zębowe pomagają uzupełnić znaczące braki w uzębieniu. Wykwalifikowani protetycy znają nowoczesne narzędzia i urządzenia służące do zaprojektowania i stworzenia protezy zębowej, która będzie dostosowana do potrzeb pacjenta. Możliwości jest wiele. Pacjenci często zastanawiają się nad tym, jaki rodzaj protezy zębowej wybrać. Oczywiście droższe protezy zębowe zapewniają o wiele lepszą jakość i komfort pacjenta.

Płyta protezy potrzebuje dobrej jakości monomerów

monomery na płyty protezyZęby spełniają niezwykle ważną funkcję. Bez nich nie bylibyśmy w stanie pogryźć większych i twardych kawałków jedzenia. Braki w uzębieniu mogą okazać się sporym problemem. Zazwyczaj zmagają się z nimi osoby starsze. Osoby cierpiące na nieleczoną parodontozę mogą jednak znacznie szybkiej pozbyć się swoich własnych zębów. Nie ulega żadnej wątpliwości, że solidne protezy zębowe powinny zostać wykonane z najlepszej jakości materiałów. Produkcja protezy zębowej, która będzie dostosowana do potrzeb pacjenta, przebiega wieloetapowo. Jednym z etapów jest proces polimeryzacji. Proces ten ma za zadanie pokryć protezę wytrzymałym i odpornym na czynniki zewnętrzne tworzywem sztucznym. Monomery na płyty protezy powinny być przyjazne dla organizmu. Jednocześnie powinny zapewniać protezie odpowiednią trwałość. W końcu proteza powinna służyć pacjentowi przez wiele długich lat. Poszczególne etapy polimeryzacji zależą oczywiście od zastosowanej metody. Metoda IvoBase uważana jest za jedną z najlepszych a jednocześnie najbardziej skomplikowanych sposobów polimeryzacji. Stomatolodzy chętnie ją stosują, bowiem ta metoda zapewnia najlepszą jakość protezy. Lekarze stomatolodzy specjalizujący się w protetyce i stomatologii zachowawczej doskonale wiedzą, jakie metody polimeryzacji protezy są najlepsze. Na co dzień proteza będzie miała kontakt z jedzeniem. Warto również podkreślić, że materiały użyte do produkcji protezy nie powinny w żadnym wypadku reagować z jedzeniem. Szkodliwe produkty tych reakcji mogą bowiem bardzo łatwo dostać się do wnętrza organizmu i wywołać określone skutki zdrowotne.

Pacjenci, którzy udają się do stomatologa protetyka, liczą na dobrą obsługę. Lekarz specjalizujący się w protetyce ma za zadanie odpowiednio dopasować protezę zębową. Obecnie stomatolodzy protetycy dysponują nowoczesnymi narzędziami i środkami. Uzyskane popularną metodą polimeryzacji protezy zębowe są trwałe i bezpieczne dla organizmu pacjenta. Nie reagują z jedzeniem. Niemniej ważny jest komfort pacjenta podczas noszenia protezy zębowej.