Model klasycznego elektrowozu

Niedawno wydana przez nas gra bitewna, osadzona w świecie po zagładzie nuklearnej zaczęła cieszyć się ogromnym powodzeniem, o wiele większym niż kiedykolwiek się spodziewaliśmy. Z racji ogromnej popularności gry, postanowiliśmy z kolegami urządzić dużą prelekcję i pokaz samej gry, a na tą okazję zbudować największą w naszej karierze makietę do gry, z wszelkimi zaawansowanymi dodatkami jakie tylko uda nam się znaleźć. Oczywiście, nie tylko dodatki do gier bitewnych nadawały się do budowy tak dużej makiety, również elementy do modelarstwa kolejowego mogły zostać tu zastosowane.

Model elektrowozu eu07 w skali h0

elektrowóz eu07 h0Końcowy projekt makiety zawierał w sobie ogromne ilości elementów. Od oświetlenia, zrujnowanych budynków, po centralną część stołu, którą miał zostać stary terminal kolejowy, z ciągle działającymi pociągami. Miała to być więc nie tylko makieta do grania, ale również pokaz umiejętności modelarskich, nad którym pracował cały nasz zespół, niezależnie od stylu i umiejętności. Dobór modeli był stosunkowo prosty, gdyż wszystkie i tak musiały zostać odpowiednio przerobione, by wyglądać na stare i zużyte, aczkolwiek najlepszym modelem przewodnim wydał nam się elektrowóz eu07 h0, gdyż maszyna ta była ciągle w użytku na kolei, mimo wielu lat od jej wprowadzenia, a jej wygląd był znany bodaj każdemu. Oczywiście, taki model musiał być odpowiednio szczegółowy, a najlepiej by posiadał dodatki, takie jak oświetlenie, czy możliwość poruszania się po torach. Poszukiwaną przez nas jakość posiadało bardzo niewiele modeli od producentów najlepszych i najpopularniejszych modeli kolejowych, i tylko dwie okazały się na tyle wysokiej jakości by można je było zastosować w naszej makiecie, aczkolwiek były to modele o bardzo imponującej ilości detali i wiernym odwzorowaniu oryginału. Były one przeznaczone głównie do makiet ruchomych i dobrze współpracowały z wszelkimi elektrycznymi torowiskami w swojej skali, nawet tymi o nieco mniejszej jakości.

Modele te zostały przez nas użyte do stworzenia działającej linii kolejowej, posiadającej ciągle oświetlenie i zasilanie. Modele o mniejszej jakości i gorszym wykonaniu nie były jednak przez nas całkowicie odrzucone, bo posłużyły do stworzenia wraków i elementów pola bitwy, gdzie wyglądały równie imponująco co lepsze modele na torach. Koniec końców, makieta o takich rozmiarach i takim rozmachu wykonania zgromadziła ogromne ilości widzów, podziwiających wykonanie i szczegółowość tak samej makiety, jak i modeli które zostały w niej użyte.