Mezoterapia jako innowacyjny zabieg medyczny

Z roku na rok upływ wieku odbija się na jakości skóry i jej stan pogarsza się. Robi się bardziej wiotka, mniej odporna na działanie wolnych rodników, a włókna kolagenowe stają się znaczniej słabsze. Jednakże to nie jest powód do zmartwień, ponieważ w tych czasach bezproblemowo można temu zapobiec. 

Po co i dla kogo mezoterapia?

mezoterapia igłowaMezoterapia to skuteczna metoda na rewitalizację i odmłodzenie skóry. Polega na nakłuwaniu igłą skóry i wprowadzanie głęboką w nią preparatu, który zwiększy jej jakość. Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu i samoregeneruje oraz opóźnia oznaki starzenia się. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w tym celu jest mezoterapia igłowa. W tym przypadku wprowadza się w głębokie warstwy skóry, aż do tkanki podskórnej, koktajle witaminowe. Są 3 główne sposoby na prowadzenie takiego zabiegu. Pierwszy z nich to okstrzykiwanie skóry dużą ilością preparatu za pomocą  igły oraz strzykawki. Ta metoda wskazana jest przy szczególnie głębokich zmarszczkach. Drugim sposobem jest używanie specjalnego pistoletu pozwalającego na podanie jednakowej ilości substancji w każdym miejscu na skórze. Natomiast trzecia metoda polega na wykonaniu mikrokanałów za pomocą rollera, dermapena a w kolejnym etapie nałożeniu na skórę odpowiednich preparatów witaminowych. Największym plusem tego sposobu jest bardzo głęboka penetracja skóry. 

Oprócz zmarszczek, ten rodzaj mezoterapii używa się również w celu poprawienia defektów urody – blizny, cellulit. Nakierowanie igły na miejsca z nadmierną tkanką tłuszczową (brzuch, uda…) w efekcie końcowym przyczyni się do wyszczuplenia i detoksykacji. Substancją, którą używa się do tego typu zabiegów jest kofeina, L-karnityna lub krzemionka organiczna. Pozwalają one na przyspieszenie oraz wspomaganie procesów spalania nadmiernego tłuszczu. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że zabiegi mezoterapii igłowej powinno wykonywać się w seriach co dwa-trzy dni przez okres co najmniej czterech tygodni, aby działanie konkretnych substancji odpowiednio przyjęło się przez organizm. Jednym z przeciwwskazań do takich zabiegów jest wirusowe i bakteryjne choroby skóry. Nie powinno korzystać się z mezoterapii również w momencie karmienia piersią i bycia w ciąży.

Efekty tych zabiegów są naprawdę zjawiskowe i potwierdzone, a przede wszystkim trwałe. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, prowadzący do przerwania tkanki łącznej. Jest bezpieczny pod warunkiem, że został przeprowadzony prawidłowo przez wykwalifikowaną osobę oraz ilość użytego preparatu nie została podwyższona.