Lustra dekoracyjne jako odbicie wnętrz

Lustra dekoracyjne są nieodzownymi elementami ozdobnym i zarówno we wnętrzach w stylu glamour, jak również w eleganckich pokojach w stylu klasycznym, angielskim czy nawet nowoczesnym czy industrialnym. Jakie lustro wybrać do swojego wnętrza?

Nowoczesne lustra z ozdobną ramą

ramy do lustra ozdobneLustra dekoracyjne, w zależności od charakteru mieszkania , mogą przyjmować najróżniejsze kształty oraz ciekawe rodzaje ram. Cechują się nietuzinkowym wzornictwie, sięgającym swoimi korzeniami do dawnych epok lub całkiem nowymi, kreatywnymi rozwiązaniami n pograniczu abstrakcji. Lustra dekoracyjne nie tylko pełnią funkcję ozdobną, ale również spełniają funkcje praktyczne niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdą czy w sypialni, czy w łazience, czy w przedpokoju. Aby lustro dekoracyjne zasłużyło na swoje miano, powinno spełniać następujące kryteria. Przede wszystkim musi mieć odpowiedni kształt. Najlepiej aby był nietuzinkowy lub aby ramy do lustra posiadały ozdoby. Lustro dekoracyjne może być więc kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne lub w kształcie łzy czy rombu. Nie brakuje również fikuśnych rozwiązań, gdzie lustro występuje pod różnymi postaciami takimi jak: gwiazdy, kwiaty czy mozaiki. Wybór kształtu zależy oczywiście od aranżacji oraz stylu danego wnętrza. Jak wiemy ramy do lustra ozdobne są w różnej kolorystyce oraz mniej lub bardziej dekoracyjne. Zawierają różne kształty oraz wielkości. Lustra do salonu dobieramy nie tylko na podstawie kolorystyki czy mebli ale również na podstawie innych dodatków, użytych we wnętrzu. Niezwykle ważna jest rama w jakiej umieszczono wybrane zwierciadło. Lustra dekoracyjne do salonu w stylu glamour będzie bardzo spektakularne. Rama w kolorze srebra będzie lśnić pełnym blaskiem. Lustro będzie optycznie powiększać wnętrze oraz komponować z innymi dodatkami m.in. kryształowym żyrandolem  czy srebrnym świecznikiem. Rama salonowego lustra może być wykonana ze stali, szkła lub kryształków. Natomiast nowoczesne lustra dekoracyjne to zarówno te, użyte we wnętrzach glamour jak i te industrialne, gdyż współczesność stawia na jakość proponowanych surowców. Zwierciadło powinno być wykonane z grubego szkła. Przy gładkiej tafli sprawdzą się lustra niesymetryczne. Rama takiego lustra wyglądać będzie wtedy jak rozgałęzienia drzew, czy morskie fale. Ciekawym rozwiązaniem są też estetyczne i praktyczne nowoczesne lustra dekoracyjne, służące do profesjonalnego wykonania makijażu. Ich obramowanie jest pełne żarówek ledowych, które doskonale oświetlają twarz. Tego typu zwierciadła mogą być wbudowane w blat toaletki lub też wisieć na ścianie. 

Lustra dekoracyjne na ścianę lub stojące są fantastycznymi ozdobami w każdym domu. Wielkość ram, ich kształtów, rzeźbień oraz surowców, dają projektantom ogromne pole do popisu. Lustra z dekoracyjna ramą mogą zastąpić obrazy czy fotografie, są wdzięcznym elementem, który pełni praktyczną funkcję.