Leczenie żylaków pijawkami

Wpływające na pogorszenie jakości życia pacjentów żylaki są schorzeniem, które można skutecznie leczyć za niewielką cenę. Przekonało się o tym już wielu pacjentów, którzy skorzystali z hirudoterapii. Czym jest tajemnicza metoda leczenia o dziwnej łacińskiej nazwie? To metoda polegająca na użyciu pijawek z gatunku hirudo medicinalis. Metoda znana od wieków i budzącą wiele kontrowersji.

Ceny leczenia żylaków

skuteczne leczenie żylaków pijawkami - cenaCoraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszy się skuteczne leczenie żylaków pijawkami – cena tego zabiegu jest z pewnością satysfakcjonująca dla każdego. Jeden zabieg kosztuje od stu dwudziestu do dwustu złotych, a więc mniej aniżeli jedna wizyta w prywatnym gabinecie lekarskim. Jedna pijawka z gatunku hirudo medicinalis kosztuje od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych. Wszystkie pijawki hodowane są w specjalistycznych laboratoriach medycznych dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Osoba wykonująca usługę w jej koszt wlicza cenę pijawek, cenę preparatów służących do odkażania skóry, cenę opatrunków oraz koszt wykonania usługi. Niewątpliwie sto dwadzieścia złotych za eliminację bólu, obrzęku oraz drętwienia nóg to naprawdę niewiele. Żylaki utrudniają przepływ krwi przez naczynia żylne, a w konsekwencji wpływają negatywnie na cały układ krążenia. Na szczęście lecznicze właściwości pijawek pozwalają na skuteczne zwalczanie żylaków w bardzo krótkim czasie i to za niewielką cenę. Pożądany efekt terapeutyczny można osiągnąć już po dwóch lub trzech zabiegach. Oczywiście wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Jak wiadomo każdy z nas inaczej reaguje na zastosowanie leczenie i wymaga różnej ilości zabiegów. Jeżeli uda nam się po trzech zabiegach poprawić nasz dotychczasowy stan zdrowia to leczenie żylaków za pomocą pijawek nie będzie nas kosztować więcej niż czterysta złotych. Jest to niewątpliwie bardzo atrakcyjna cena oraz skusi każdego pacjenta.

W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia oraz tego jak nasz organizm będzie reagował na podjęte leczenie cena leczenia żylaków pijawkami będzie się różnić. Dla jednego pacjenta dwa zabiegi będą wystarczające i koszt całego leczenia nie będzie wyższy aniżeli trzysta złotych. Inny pacjent będzie potrzebował większej ilości zabiegów i zapłaci za całe leczenie pięćset złotych. Nie mniej jednak cena tego typu usług jest naprawdę atrakcyjna. Co najważniejsze hirudoterapia przynosi pożądane efekty terapeutyczne w krótkim czasie.