Leczenie zespołu stresu pourazowego

Przez całe swoje życie zmagamy się z różnego rodzaju trudnymi sytuacjami wywołującymi określone reakcje organizmu. Czasami są to krótkotrwałe reakcje o różnym nasileniu emocjonalnym, które po spadku napięcia mijają bez jakichkolwiek objawów. Ale bywa też tak, ze utrzymują się na tyle długo, że nie możemy sobie sami z nimi poradzić. Obezwładniają nas całkowicie i zaburzają codzienne funkcjonowanie. Zwłaszcza dzieje się tak po trudnych i wyczerpujących chwilach w naszym życiu takich jak śmierć kogoś bliskiego, wypadek czy jakaś tragedia mająca związek bezpośrednio z nami.

Gdzie i jak wyleczyć zespół stresu pourazowego?

zespół stresu pourazowego w WarszawieStres jest to reakcja organizmu na różnego rodzaju obciążenia zewnętrzne. Przebiega w trzech fazach, w pierwszej następuje ogólna mobilizacja do walki, w drugiej koncentrujemy się na walce, natomiast trzecia to faza wyczerpania. Widzimy, ze nie damy rady i biernie poddajemy się. Czynniki wywołujące stres popularnie zwane stresorami mogą być różnego pochodzenia. Do najczęściej spotykanych zaliczamy egzaminy, utratę pracy, nagłą śmierć lub tragiczny wypadek. Są to sytuacje, które w naszym życiu nie mijają bez echa i często pozostawiają po sobie trwały ślad w naszej psychice. Bywa tak że z upływem czasu uczymy się żyć od nowa i staramy się pogodzić z utratą oraz nie myśleć o tym co doprowadziło do takiego wzburzenia. Jednak nie zawsze jesteśmy na tyle silni psychicznie aby poradzić sobie z problemem. Czasami wskazana jest pomoc specjalisty. Wówczas dobrze jest skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty. Bardzo dobrymi opiniami cieszy się i ogólnie polecana jest poradnia lecząca zespół stresu pourazowego w Warszawie. Zatrudnia ona bardzo dobrych specjalistów zajmujących się problemem stresu. Prowadzone tam konsultacje psychologiczne oraz zajęcia terapeutyczne pozwolą nam na zmianę nastawienia i powrót do poprzedniego stanu psychicznego. Terapie prowadzone są grupowo lub indywidualnie w zależności od stanu zdrowia i potrzeby.  Ich długość i czas trwania dostosowany jest do naszego stanu psychicznego. Udział w zajęciach jest dobrowolny, dlatego też świadomie musimy podjąć decyzję o poddaniu się terapii i starać się wytrwać w niej do końca.

Pamiętajmy więc, że bywają w życiu takie chwile, że nie możemy pozostać sami i wówczas koniecznie musi znaleźć się ktoś, kto poda nam pomocną dłoń. Do takich właśnie osób należą terapeuci leczący zespół stresu pourazowego w Warszawie. Są to wysokiej klasy specjaliści którzy pomogą nam wyjść z najtrudniejszej sytuacji. Kontakt do nich znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.