Kupiłem nowoczesne klimatyzatory do nowego domu

Przez dwa lata budowaliśmy nasz nowy dom. Sama budowa poszła nam błyskawicznie. Stan surowy zamknięty udało nam się osiągnąć w niespełna pół roku. Ale postawienie murów i zamknięcie ich dachem i oknami było dopiero początkiem kolejnego, o wiele dłuższego etapu. Prace wykończeniowe zajęły nam półtora roku, ale to tylko dlatego, że trzeba było czekać na wolne terminy u poszczególnych fachowców. Na koniec pozostały nam jeszcze dodatki, którymi mogliśmy się zająć już po wprowadzeniu się do naszego nowego domu.

Zamontowanie klimatyzacji było dla nas priorytetem

nowoczesne klimatyzatory wrocławTak się akurat złożyło, że do naszego domu wprowadziliśmy się na wiosnę. Był to więc czas, w którym nie było już zimno, ale jeszcze nie doskwierały upały. Zaczynało się jednak robić coraz cieplej na dworze i mogliśmy w praktyce zobaczyć jak działała izolacja i docieplenie. I mimo naprawdę dużej ilości pianki na poddaszu i wysokiej jakości styropianu w pokojach użytkowych na piętrze robiło się coraz cieplej. Nasz ośmioletni syn bardzo nie lubi gorąca i zaduchu, a akurat pokój naszego dziecka był po najcieplejszej stronie domu. Wiedziałem zatem, że koniecznością będą nowoczesne klimatyzatory Wrocław, które trzeba będzie połączyć w jedną instalację domowej klimatyzacji. Jeszcze w kwietniu zacząłem szukać firmy oferującej nowoczesne klimatyzatory i ich szybki montaż. Udało mi się znaleźć we Wrocławiu godną polecenia firmę zajmującą się klimatyzacją. Zamówiłem cztery jednostki wewnętrzne, które można podłączyć do jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz nazywanej skraplaczem. Montaż zorganizowano mi bardzo szybko, więc już w maju klimatyzacja działała na całego, bo przecież mieliśmy dość wysoką temperaturę jak na ten miesiąc. W każdym razie nasz syn jest teraz bardzo szczęśliwy, bo może sobie samodzielnie sterować temperaturą w swoim pokoju. Dobrze, że tak szybko zdecydowaliśmy się na klimatyzację, bo już pierwsze lato udowodniło nam, że była to jak najbardziej słuszna decyzja.

Kupiłem urządzenia wysokiej klasy, które oprócz chłodzenia pomieszczeń umożliwiają również ich ogrzewanie. Wynika z tego, że zimą powinniśmy móc dogrzewać pomieszczenia gdyby ogrzewanie podłogowe nie miało wystarczającej mocy grzewczej. To oczywiście nie powinno mieć miejsca, ale dzięki nowoczesnym klimatyzatorom będziemy mieć wybór. Będziemy mogli ogrzewać piętro ogrzewaniem podłogowym z kotła na gaz albo skorzystać z klimatyzacji zasilanej energią elektryczną. Na pewno będziemy korzystać z tego, co będzie tańsze i bardziej wydajne.