Które okno dachowe warto wybrać?

Od zawsze marzyłam o oknach dachowych, dzięki którym mogłabym spoglądać w gwiazdy, czy podziwiać piękne, słoneczne niebo. Na portalach społecznościowych, czy też stronach internetowych widziałam ogromne ilości zdjęć, które prezentują piękne wnętrza wyposażone w tego typu okna. Nic więc dziwnego, że kiedy miałam możliwość wyboru okien do mojego domu, zdecydowałam się nie tylko na te tradycyjne, ale również na okna dachowe. Postanowiłam spełnić swoje marzenie z dzieciństwa i cieszyć się pięknymi widokami.

Trzyszybowe okno dachowe ma wiele zalet

polecane okna dachowe 3 szybowe z kołnierzemZanim jednak zdecydowałam się na zakup konkretnego modelu postanowiłam dobrze zapoznać się z tematem. Okazało się, że rynek takich okien jest ogromny, do wyboru jest wiele modeli, a każdy z nich jest inny. Oferowane są proste okna dachowe w ekonomicznej cenie, jak i nieco bardziej zaawansowane modele, z dodatkowymi funkcjami. Postanowiłam, że potrzebuję czegoś pomiędzy, a więc ekonomicznego, a zarazem praktycznego i wytrzymałego. Okazało się, że polecane okna dachowe 3 szybowe z kołnierzem są naprawdę godne uwagi. Posiadają one kołnierz wysokiej jakości, który odpowiada za osadzenie okna w dachu. Taki kołnierz dostosowany jest do pokrycia dachu, więc zdecydowałam się na taki, który przeznaczony jest do dachów falistych. Oferta kolorystyczna tego modelu była naprawdę bogata, wiec nie było trudno dopasować dany model do stylistyki domu. Jeśli chodzi o dodatkowe atuty tego modelu to warto wspomnieć o termoizolacji. Przestrzeń pomiędzy trzeba szybami wypełniona jest gazem szlachetnym, dzięki którego ciepło nie przenika na zewnątrz, a także nie ma możliwości zbytniego nagrzania się pomieszczenia, w którym znajduje się okno, podczas lata. Warto również zaznaczyć obecność funkcjo mikrouchylenia, dzięki której do danego pomieszczenia dopływa świeże powietrze. Okna te są oknami obrotowymi, co oznacza, ze możemy je dowolnie ustawiać w obrębie stu osiemdziesięciu stopni. Zapewnia to nie tylko łatwe korzystanie z niego, ale również pozwala na zachowanie szyby w czystości.

Wiele osób może obawiać się ceny takiego okna. Ja również myślałam, że jest ono dość kosztowne. Na szczęście okazało się, że na rynku są również wytrzymałe modele w ekonomicznej cenie. Trzyszybowe okno dachowe jest właśnie jednym z nich. Istotnym jego elementem jest również system antywłamaniowy, dzięki któremu czuję się bezpiecznie i nie obawiam się nieproszonych gości w moim domu. Jestem naprawdę zadowolona z takiego rozwiązania i cieszę się, że się na nie zdecydowałam.