Kocyki do fotelików dziecięcych

Każdy z nas mając małe dziecko, często chce przewozić je bezpiecznie, ale zarazem wygodnie. Podczas dalekiej podróży jesteśmy zmuszeni maluchowi zdjąć kurtkę, czy sweterek, aby go nie przegrzać. Zimą natomiast często obawiamy się czy taki maluszek nam nie zmarznie podczas drogi jadąc na samej koszulce czy bodach. Jaki zatem kupić kocyk aby jadąc w foteliku dziecko było bezpieczne i zarazem miało wygodę?

Odpowiedni kocyk dla maluszka

kocyki do fotelikówKocyk jest reakcją na zaleceni producentów fotelików i ekspertów ds. bezpiecznej jazdy samochodem, aby nie zapinać dziecku pasów na kurtkę. Jak wiemy prawidłowo zapięte pasy są mocno zaciśnięte i ciasno przylegają do klatki piersiowej. Ta zasada nie tylko dotyczy dzieci ale wszystkich podróżujących pojazdem. Pasy które przełożone są przez kurtkę lub kombinezon dziecka uniemożliwiają prawidłowe zapięcie, co powoduje, że często są luźne i podczas kolizji na drodze taki maluch może być wyrzucony do przodu. Jeśli chcemy bezpiecznie przewozić dziecko w aucie musimy dostosować się do zaleceń i na czas podróży zdjąć kurtkę lub kombinezon. Późna wiosna i lato nie robi zbyt wielkiej różnicy , ale problem zaczyna się zimą oraz jesienią, gdy pogoda za oknem się zmienia i wymaga nasze ciało kurtki lub ciepłej bluzy. Starsze dziecko okryjemy kocykiem, ale noworodka czy niemowlę ubieranie i rozbieranie w aucie może być nie lada problemem i stworzyć ryzyko wyziębienia i spowodować chorobę. Dlatego producenci wyprodukowali dla najmłodszych kocyki do fotelików, które zastąpią ciepły kombinezon czy kurtkę. Taki otulacz do fotelika w miejscu gdzie dziecko opiera plecy posiada dedykowane otwory, przez które należy przełożyć pasy bezpieczeństwa i prawidłowo je zapiąć, tak aby maluch miał je przyległe do klatki piersiowej. Takie kocyki uszyte są z bawełnianych tkanin , które przepuszczają powietrze i zrazem chronią przed przegraniem. Takie kocyki mają różne modele z kapturem lub bez , które chronią główkę dziecka przed wiatrem lub chłodem. Na rynku jest wiele rozmiarów takich kocyków, tak, aby można nim łatwo nie tylko otulić noworodka, ale też w późniejszym czasie starsze dziecko. Doskonale sprawdzają się modele kocyków dwustronnych, które świetnie sprawdzają się w różnych porach roku. Jedna strona takiego otulacza do fotelika wykonana jest z gładkiej tkaniny bawełnianej , w różnorakie kolorowe wzory, a druga strona jest z mięciutkiego oraz bardzo przyjemnego i cieplutkiego pluszu minky, którą dajemy na wierch w chłodniejsze dni co pozwoli maluchowi aby w foteliku było super cieplutko i milutko. 

Odpowiadając na pytanie czy warto kupić kocyk do fotelika odpowiedź zdecydowanie powinna być na tak , gdyż jest to bardzo przydatny element wyprawki dla niemowlaka. To również może być dobrym prezentem dla przyszłych rodziców oraz wielką pomocą podczas podróży, aby rodzice mieli pewność, że ich najdroższemu dziecku jest przyjemnie i cieplutko, a przede wszystkim jest bezpieczny podczas wojaży podróżniczych.