Kiedy warto kupić wkładki silikonowe?

Wkładki i podpory łukowe są szeroko stosowane przez fizjoterapeutów, podiatrów i ortopedów jako środek zmniejszający ból stóp i pięty. Wkładki mogą również pomóc w zapobieganiu szeregowi problemów, takich jak ból goleni, ból kolana i ból pleców, ponieważ niewspółosiowość lub brak stabilności w rejonie stopy może prowadzić do złej postawy. Jednak nie na wszystkie schorzenia i problemy wkładki ortopedyczne są w stanie pomóc.

Czy warto stosować wkładki silikonowe?

tanie wkładki silikonoweWkładki ortopedyczne zapewniają korzyści, które mogą sprawić, że stanie, chodzenie i bieganie będzie bardziej wygodne i wydajne oraz zapewniają ulgę w bólu stóp i nóg. Jednym ze schorzeń, które jest leczone za pomocą indywidualnych wkładek ortopedycznych jest zapalenie ścięgna Achillesa lub ból Achillesa, który w dużej mierze występuje u biegaczy. Ścięgno Achillesa łączy piętę stopy z mięśniami łydki. Czułość może być wyczuwana wzdłuż ścięgna. Wkładki silikonowe potrafią zmniejszyć ból w tym miejscu. Redukują również ból stopy, rozdziela naprężenia i absorbuje wstrząsy, a także stabilizują ruch stopy. Tanie wkładki silikonowe są dostępne w większości sklepów z obuwiem. Jest to dobre rozwiązanie do butów na wysokim obcasie, aby zwiększyć komfort ich użytkowania lub do butów sportowych dla amatorów. Jednak w przypadku podejrzenia chorób stóp, nie warto jest szukać i dopasowywać wkładek samemu. Najbezpieczniej jest udać się do ortopedy lub zakładu ortopedycznego, gdzie specjaliści wykonają badania i zalecą odpowiednie wkładki. Najlepsze wkładki ortopeduczne są wykonywane na zamówienie i są indywidualnie dobierane do stopy i jej schorzenia. W tym celu technicy pobierają odcisk, lub skanują kształt stopy, a następnie obrabiają uzyskane wyniki i projektują wkładkę. Obecnie istnieje wiele nowoczesnych technik do ich tworzenia. Popularne są frezarki numeryczne, które kształtują wkładkę ortopedyczną z odpowiedniego materiału. Dane do tego urządzenia są wysyłane za pomocą programu komputerowego. Uprzednio wykonany skan stopy jest punktem wyjścia dla tego typu maszyn i ułatwia produkcję wkładek.

Istnieje wiele różnych powodów, aby kupić wkładki do butów. Znaczny ból stopy i poszukiwanie ulgi, poszukiwanie wkładki do ćwiczeń sportowych, takich jak bieganie, tenis lub koszykówka to kilka z nich. Ponieważ dostępnych jest tak wiele różnych produktów i tak wiele powodów, wybór właściwej wkładki do potrzeb danej osoby może być trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które po raz pierwszy dokonują zakupów wkładek do butów.