Kasa w sklepie, która działa online

 

Drukarki fiskalne to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie działanie jakiegokolwiek sklepu. Na niektórych straganach, nawet na tych sezonowych, można spotkać małe i przenośne kasy, które drukują paragony. To oznacza, że coraz więcej przedsiębiorców zauważa potrzebę posiadania własnej drukarki, nawet jeżeli miałaby być to stacjonarna kasa online.

Zalety księgowania za pomocą kas fiskalnych online

stacjonarne drukarki fiskalne onlineZa pomocą Internetu można wykorzystać stacjonarne drukarki fiskalne online do przesłania danych o zakupach klientów. Do Centralnego Repozytorium Kas za pomocą sieci teleinformatycznej przesyłane są informacje w sposób bezpieczny i przyjazny także względem Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. Kryteria wpasowują się do warunków technicznych kas, które muszą odprowadzać podatek VAT. By drukarki online działy, potrzebny jest tylko stały dostęp do sieci i to wszystko – sprzedawca nie musi wykonywać żadnych innych czynności, mających na celu wprowadzenie informacji o sprzedawanym produkcie. Za pomocą złącza LAN, portu USB lub WIFI można podłączyć drukarkę do sieci. Dla wygody sprzedawcy, wszystkie wydruki, paragony i faktury są w formie elektronicznej przesyłane do urządzenia i podpisywane cyfrowo. Nie ma więc mowy o pomyłce, czy nieodpowiedniemu zaksięgowaniu produktu. Wszystko dzieje się według harmonogramu, który jest z góry ustalony. Wewnętrzna pamięć chroniona zapewnia bezpieczne przechowywanie plików, by nie dostały się w niepowołane ręce. Mając komputer i odpowiedni program, który jest dołączony do każdego modelu drukarki, można dowolnie odczytać pamięć z poprzednich operacji, jeżeli coś jest niejasne albo trzeba wyjaśnić. Na drukarce można wydrukować NIP nabywcy wraz z jego logo. W ten sposób można bardzo ładnie zaznaczyć przynależność drukarki do danego właściciela. W myśl nowych przepisów dotyczących wystawiania faktur, za pomocą drukarki fiskalnej można wykonać fakturę. Co więcej, we wszystkich tego typu urządzeniach, które stanowią najnowocześniejszą formę wydruku paragonu można wyposażyć każdego klienta w indywidualny kod QR lub grafikę. To wszystko sprawia, że drukarka jest bardzo ładna i funkcjonalna.

Wydajny procesor, duża pamięć wewnętrzna i operacyjna oraz możliwość posiadania jeszcze większej kopii zapasowej sprawia, że drukarki fiskalne online są coraz powszechniejsze w sklepach stacjonarnych. Na jej wiele zalet składa się także możliwości nałożenia na każdy wydruk indywidualnych cen, ściśle przypisanych danemu sklepowi oraz mały i poręczny rozmiar drukarki.