Jakie waporyzatory są niedrogie?

 

Nie jest ważne czy palimy papierosy, czy marihuanę, bowiem problem tkwi w samym procesie spalania. Jego produktem jest dym i to właśnie w nim znajdują się substancje smoliste i rakotwórcze. Inhalowanie się nim jest najkrótszą drogą do chorób dróg oddechowych serca, płuc i nowotworów. Zatem jeśli nie chcemy rezygnować z suszu konopnego, chociaż zmieńmy sposób jego przyjmowania.

Markowy niezawodny waporyzator

niezawodne waporyzatoryAlternatywą dla palenia marihuany jest przyjmowanie jej w drodze waporyzacji. Na czym polega ten proces? Otóż susz znajdujący się w komorze grzewczej waporyzatora jest podgrzewany bardzo wysoką temperaturą, co powoduje iż uwalniają się z niego substancje czynne. Jednak nie jest on spalany, przez co nie jest uwalniany dym, a to oznacza, że nie inhalujemy się substancjami smolistymi, ani innymi toksycznymi związkami, lecz parą wodną bogatą w składniki czynne. Jest to zatem metoda dużo zdrowsza dla całego układu oddechowego. Nadto, warto nadmienić iż w przypadku palenia, temperatura dymu jest bardzo wysoka i powoduje on nie tylko podrażnienia gardła i błon śluzowych, ale także mikrooparzenia. Ten problem nie istnieje w przypadku waporyzatorów, gdyż wytwarzana przez nie para jest chłodna i nie powoduje podrażnień dróg oddechowych. Wiedzieć także trzeba iż palenie marihuany to tak naprawdę marnotrawienie pieniędzy, albowiem większość składników czynnych ulatuje bezpowrotnie z dymem. Jest tak dlatego, ponieważ temperatura spalania jest dla suszu marihuany zbyt wysoka i zanim substancje aktywne zdążą się uwolnić, ulega on spopieleniu. Szacuje się, że w procesie spalania tracone jest niemal sześćdziesiąt procent wszystkich składników aktywnych, dlatego też palenie materiału roślinnego w joincie jest dużo mniej efektywne od przyjmowania go w drodze odparowywania. Jeżeli interesują nas solidne i niezawodne waporyzatory warto przejrzeć opinie vaperów-forumowiczów, bowiem mają w tej kwestii wiele interesujących sugestii. Generalnie rzecz biorąc, zawsze warto korzystać ze zdania i wskazówek ludzi, którzy są bardziej doświadczeni, zwłaszcza w sprawie waporyzatorów, gdyż jest to zakup na lata.

Niewiele osób decyduje się na zakup najtańszych urządzeń, bowiem są one mało wydajne i ilość, jak i gęstość, wytwarzanej przez nie pary wodnej nie może być zadowalająca. Lepiej dwa razy zastanowić się nad zakupem wybranego modelu, bowiem często urządzenia różnią się jedynie drobnymi detalami, a różnica w cenie, na korzyść tych bardziej renomowanych, może wynosić nawet 150-200 złotych.