Jak wygląda makijaż permanentny brwi

Zaoszczędzenie czasu przy przygotowywaniu porannego, codziennego makijażu to marzenie bardzo wielu kobiet. W porannym pośpiechu każda minuta jest niezwykle ważna, zwłaszcza kiedy oprócz przygotowania siebie, kobieta musi jeszcze zająć się szeregiem zwykłych obowiązków. Poszukiwanie sposobów na ułatwianie sobie życia, kieruje kroki każdej kobiety ku gabinetom kosmetycznym, w których wykonywane są zabiegi trwałego napigmentowania wybranych części twarzy.

Najlepsze metody makijażu permanentnego brwi

makijaż permanentny brwiUzyskanie idealnego łuku brwiowego w warunkach domowych nie zawsze jest proste. Wymaga to sporej dozy umiejętności, zwłaszcza gdy brwi nie są symetryczne lub nie są odpowiednio gęste. Makijaż permanentny brwi to sposób ratunkowy dla tych wszystkich, którzy nie mogą już patrzeć na swoje brwi albo nie mają czasu zajmować się nimi przed każdym wyjściem z domu, a za to chcą trwale zmienić na lepsze kształt lub grubość i postać swoich naturalnie rosnących włosków. Zabieg ten w najlepszy sposób pozwala uzyskać nowy wygląd twarzy i wspaniałą oprawę oczu. Brwi dopasowuje się do owalu, nie korzystając z jednego szablonu, lecz indywidualnie dobierając ich kształt do wyglądu klientki – linergistka powinna skupić się na tym, by doradzić kobiecie, jaka imitacja naturalnych brwi będzie pasowała najlepiej. Do najczęściej stosowanych technik barwienia brwi należą: metoda hairstrokes (tzw. włoskowa albo piórkowa, powiększająca cienkie albo nieokreślone brwi i zwiększająca ich bujność, za pomocą rysowania igłą malutkich włosków pomiędzy naturalnymi brwiami klientki), metoda pudrowa (zwana również powder brows lub metodą cieniowania, polegająca na wykonaniu grubych, wyrazistych brwi, które początkowo są nazbyt przerysowane, aby z czasem uzyskały swój docelowy wygląd), metody łączone (polegające na połączeniu dwóch wspomnianych wcześniej metod, w zależności od zapotrzebowania dające efekt mocnego lub delikatnego pudrowania). Każda z nich charakteryzuje się czymś innym, natomiast ich wspólnym mianownikiem jest uzyskanie takiego efektu, który będzie naśladował prawdziwe brwi, a jednocześnie nadawał twarzy całkowicie nowego charakteru i czaru.

Warto pamiętać, że po wykonaniu zabiegu bardzo ważne jest dbanie o brwi – w początkowym momencie będą tworzyły się strupki, które muszą się zagoić. Dobrze jest je smarować nawilżającymi witaminowymi maściami lub kremami (zwłaszcza tymi zawierającymi witaminę A i E). Dzięki właściwemu pielęgnowaniu efekt makijażu permanentnego utrzymuje się kilka lat, choć z czasem oczywiście blednie.