Jak wybrać ubraniową szafę BHP?

Oferowane przez specjalistyczne firmy metalowe szafy ubraniowe stanowią jeden z najbardziej podstawowych rodzajów mebli, jakie powinny znaleźć się w pomieszczeniach socjalnych przedsiębiorstw. Mogą one być wymagane zwłaszcza w tych firmach, w których pracownicy mają obowiązek zmieniania odzieży po przyjściu do pracy, jak i w tych, w których wymagane jest stosowanie odzieży ochronnej BHP. Jakie są najważniejsze zalety metalowych szaf ubraniowych przeznaczonych do użytkowania w przedsiębiorstwach? Jakie elementy ich wyposażenia są ważne?

Użytkujemy dobre szafy na ubrania

szafy ubraniowe bhp dla firmPracownicze szafki ubraniowe przede wszystkim wprowadzają  porządek w pomieszczeniach socjalnych, oprócz tego są także estetycznym wyposażeniem. Umożliwiają przechowywanie ubrań pracowników w schludny sposób. Dzięki nim także rzeczy pracowników pozostają bezpieczne w miejscy pracy, dzięki zamontowanym w szafkach specjalnych zamkom. Należy także pamiętać, że szafy metalowe powinny być wyposażone w odpowiedni system otworów wentylacyjnych. W efekcie przechowywane w nich rzeczy nie będą traciły na świeżości i będzie zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dodatkowo ważnym aspektem jest fakt, że takie szafy prezentują się nowocześnie. Warto wybrać odpowiednie szafy ubraniowe bhp dla firm. Standardowo są one dostępne w dwóch modelach, w tym jednokomorowych oraz dwukomorowych. W przypadku modeli jednokomorowych pracownicy mają do dyspozycji całą przestrzeń w szafkach. Pozwala to na zmieszczenie nie tylko wszystkich niezbędnych elementów odzieży ochronnej BHP, ale także kasku oraz obuwia roboczego. Natomiast szafy dwukomorowe posiadają dwie wydzielone od siebie części, a każda z nich ma kształt litery L. Takie rozwiązanie pozwala na zmieszczenie na tej samej powierzchni dwukrotnie większej ilości komór na ubrania dla pracowników, co w przypadku znacznego zatrudnienia bywa bardzo przydatne. Warto także zwrócić uwagę na zamki zastosowane w skrzydłach drzwiowych, dobrym wyborem są modele cylindryczne. Meble te są dostępne w różnych modułach. Część modeli, jak na przykład o większej szerokości, mogą być wyposażone w dodatkową przegrodę, która umożliwia oddzielenie brudnej odzieży od czystej.

Dobra jakościowo szafa na ubrania, aby mogła spełniać oczekiwania użytkowników, powinna być wyposażona w kilka ważnych detali. Będzie to z pewnością drążek z haczykami oraz półka, co w największym stopniu wpływa na funkcjonalność takiego mebla. Są jednak i inne elementy, które znacznie zwiększają poziom wygody w czasie użytkowania. Chodzi między innymi o wieszaki na ręczniki, półki na buty, ewentualnie lusterko albo samoprzylepny wizytownik. Takie elementy wyposażenia sprawiają, że szafka na ubrania nie tylko spełnia wymogi, ale jednocześnie jest w pełni dostosowana do pełnionej funkcji.