Jak uszyć plecak z klamrami do regulacji?

Akcesoria DIY biją rekordy popularności w mediach społecznościowych. Dziewczyny coraz częściej szyją swoje własne ubrania lub przerabiają te upolowane w lumpeksach. Jest to świetny sposób nie tylko na oszczędzenie pieniędzy, ale oszczędzenie środowisku dodatkowych odpadów, które często generują sieciówki. Możesz rzucić sobie wyzwanie większego kalibru i spróbować uszyć swój własny plecak.

Szyjemy plecak z klamrami – od czego zacząć?

szerokie plastikowe klamryPlecak to akcesorium nie tylko dla dzieci – ich mniejsze warianty, nazywane miejskim, świetnie nadają się do pracy lub na uczelnię. Są poręczne, a przy tym stylowe. Plecak to oczywiście obowiązkowy przedmiot w szafie każdego ucznia – jeżeli preferujesz torebki, zawsze możesz uszyć go dla swojej pociechy. Na samym początku musisz rozplanować dokładnie wygląd plecaka. Najważniejsza jest jego wielkość – jeżeli zamierzasz szyć go dla kogoś innego, warto spytać, jak wyobraża to sobie dana osoba. Jeżeli plecak ma być noszony do szkoły, należy odpowiednio wybrać materiały, by był solidny i wytrzymał ciężar książek. Istotne jest też to, by zminimalizować obciążenie kręgosłupa. Plecy plecaka możesz umocnić grubą, elastyczną pianką. Dno natomiast świetnie uformuje płyta polietylenowa, która wbrew swojej nazwie jest wyjątkowo elastyczna. Dzięki niej, plecak nabierze odpowiedniego kształtu i nie będzie deformował się nawet po umieszczeniu w niej wielu książek. Wybierz także wytrzymały materiał do wykonania ramiączek. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się trok. Dobierz do niego szerokie plastikowe klamry, dzięki którym pociecha będzie mogła dostosować długość pasków tak, by noszenie było dla niego jak najbardziej komfortowe. Fason plecaka powinno wybrać dziecko – możliwe, że będzie wolał standardowy komorowy lub z klapką. Wszystko wymaga odpowiedniego rozpracowania, dlatego spróbuj narysować sobie odpowiedni schemat, którym będziesz się kierować podczas prac. Nie zapomnij także o kieszonkach – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W tych drugich, dziecko będzie mogło umieścić bidon z napojem lub batonik. Sam plecak powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości, a wcześniej watro go zaimpregnować, aby nie wchłaniał wody podczas deszczu.

Uszycie własnego plecaka jest czasochłonne, jednak zdecydowanie warto poświęcić temu czas, aby sprawić komuś radość. Twoja pociecha otrzyma od ciebie jedyny i niepowtarzalny prezent. Takiego plecaka nie będzie miał w szkole nikt poza nim – warto więc podarować mu coś, co do końca życia będzie przypominało mu o tym, jak zdolna jest jego mama.