Jak rozpoznać wytrzymałą folię do sianokiszonki

Folia to bardzo popularny produkt wykorzystywany w różnych dziedzinach przemysłu i w codziennym życiu. W rolnictwie również bardzo ważną funkcję spełnia folia, która ma specjalne przeznaczenie do przechowywania paszy. Pasza dla bydła jest często owijana folią rolniczą, tworzyć baloty sianokiszonki. Owinięte w prawidłowy sposób powodują, że zachodzą beztlenowe procesy fermentacji dzięki bakteriom kwasu mlekowego.

Zalety wytrzymałej foli do sianokiszonki

wytrzymała folia do sianokiszonkiTego typu pasza ma bogate właściwości odżywcze. Fermentacja i przechowywanie paszy wpływa na jakość kiszonki. Dostęp nawet niewielkiej ilości tlenu do wnętrza powoduje gnicie i pleśnienie kiszonki. Zakup solidnej folii do sianokiszonki to opłacalna inwestycja. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego typu folii. Dobrej jakości pasza ma widoczny wpływ na przyrost masy u zwierząt ich zdrowie i produktywność. Nie opłaca się kupować taniej folii, która może narazić roczne zapasy paszy na zniszczenie. Jakiekolwiek przebicie i przetarcie wpływa na zepsucie się sianokiszonki. Na rynku dostępne są folie rolnicze trzywarstwowe lub grubsze. Baloty paszy najczęściej składowanie są na otwartej przestrzeni, dlatego folia musi być odporna na działanie warunków atmosferycznych takich jak mróz, promieniowanie słoneczne. Szczelnie owinięty balot paszy odporny jest na opady atmosferyczny. Folia musi być solidna i elastyczna. Folia, która szczelnie przylega, odcina dostęp tlenu, we wewnątrz panują warunki umożliwiające fermentacje. Mało elastyczna folia może powodować uszkodzenia podczas prac związanych z formowaniem bel sianokiszonki.Solidna i wytrzymała folia do sianokiszonki pozwoli przechowywać paszę nawet przed kilka sezonów.Im jest mniejsza przepuszczalność tlenu, tym lepiej.Jedynym kryterium przy wyborze folii rolniczej nie może być tylko cena. Zbyt niska cena produkty, może świadczyć, o tym, że produkt nie spełnia wszystkich wymagań, przez co sianokiszonka może być źle chroniona. Na skutek takiego zakupu straty paszy mogą być wyższe niż cena dobrej jakości folii. Na rynku dostępne folie do sianokiszonki w kolorze: białym, zielonym, czarnym, przezroczystym. Kolor folii wpływa na jakość sianokiszonki.

Przezroczysta folia umożliwia zobaczenie, co jest w środku, przez co problemem mogą być ptaki, zwierzęta, które będą chciały się dostać do środka paszy.Jasne kolory dobrze odbijają promienie słoneczne, pasza nie będzie się nagrzewać. Przy zakupi folii rolniczej do sianokiszonki,  warto sprawdzić opinie na temat danego producenta. W internecie jest szeroki wybór produktów rolniczych, można znaleźć dobre produkty w atrakcyjnych cenach.