Inwestycje na terenie Włocławka

 

W ostatnim czasie na terenie Włocławka rozpoczynają się liczne inwestycje budowlane i remontowe. Miasto dostało bardzo duże dofinansowani, które chce jak najlepiej wykorzystać otrzymane pieniądze, bo dzięki im mogą oni wyremontować praktycznie większość ulicy i chodników, które wymagały już remontu, lecz nie było nigdy funduszy. Można również zadbać o odpowiednią promocję starówki i innych miejsc kultury jak teatr, kino czy filharmonia.

Fundusze na rozwój miasta

fundusze unijne we WłocławkuWarto zauważyć, ze Włocławek dostał jedną z największy kwot jeżeli chodzi o samo dofinansowanie na rozwój swojej aglomeracji miejskiej. Teraz po otrzymaniu tak dużych dotacji trzeba odpowiednio przedstawić budżet i to jak powinny być przeznaczone te pieniądze, bo chodzi o to by przyciągnęły one do miasta jeszcze więcej mieszkańców i turystów.  Nie dziwi zatem akt, ze fundusze unijne we Włocławku mogą być prawdziwym punktem zwrotnym jeżeli chodzi o samo funkcjonowania jak i wygląd miasta. Trzeba też zauważyć, ze we Włocławku jest tama, która ma bardzo duże znaczenie, praktycznie dla całego regionu północnego województwa Kujawsko-pomorskiego i również o ona wymaga odpowiednich napraw. Zliczając wszystko koszty idą w dziesiątkach milionów złotych, więc bez dotacji miasto samo nie byłoby w stanie osiągnąć takich przychodów i znaleźć pieniądze na inwestycje. Dlatego też władze miasta najlepiej przedstawili to jak chcą oni zagospodarować otrzymane pieniądze i specjalna komisja uwierzyła w ich wizję i teraz będą baczenie obserwować jak inwestuje się takie pieniądze. Miasto ze wszystkiego musi dokładnie się rozliczyć, bo czuwać nad tym będzie specjalna komisja, która sprawdza praktycznie każda faktur. Jeżeli wszystko będzie przebiegało w prawidłowy sposób, to może okazać się, ze te pieniądze wystarczą, na przekształcenie wizerunku całego miasta. Szkoły zostaną odnowione, drogi wyremontowane i ma powstać też kilka pięknych parków gdzie całe rodziny będą mogły spędzać razem czas. Ma zostać też wymienione całe oświetlenie miasta, więc dobrze, że Włocławek otrzymał tak dużą dotację, bo w końcu miasto zacznie realizować postawione sobie cele.

Cieszy nas fakt, że miasta mogą składać podania o dotacje unijne i jeżeli wszystko zostanie dobrze i poprawne przedstawione, to mogą oni zyskać tyle pieniędzy co Włocławek. Teraz muszą oni wykorzystać te pieniądze przez najbliższe siedem lat, bo na tyle został przewidziany budżet miasta na zakończenie wszystkich inwestycji z dotacji unijnych jakie otrzymali na całość modernizacji.