Innowacyjne sufity napinane

Sufit napinany to interesująca alternatywa dla tradycyjnego sufitu podwieszanego. Tego rodzaju sufit nie tylko jest dostępny praktycznie w każdym możliwym kolorze i wzorze, ale jest też bardzo praktyczny, lekki i nie obciąża stropu. Sufity napinane dają więc o wiele większe możliwości aranżacyjne niż te tradycyjne podwieszane.

Zalety sufitu napinanego

nowoczesne sufity napinane śląskieMontaż sufitu napinanego najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie. Jego koszt uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od metrażu pomieszczenia, wybranego materiału oraz rodzaju i rozmieszczenia oświetlenia. Sufity napinane wykonywane są ze specjalnej termokurczliwej formy PCV bądź z tkaniny poliestrowej przyciętej na wymiar sufitu w pomieszczeniu. Montaż sufitu napinanego wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, dlatego samodzielne wykonanie pracy nie jest zalecane. Do napinania materiału używa się gorącego powietrza. Podgrzewa się je specjalną nagrzewnicą, dzięki czemu materiał nabiera dużej elastyczności i łatwością można go dopasować do sufitu. Z kolei, gdy temperatura powietrza przy suficie spada, PCV lub tkanina poliestrowa kurczą się i napinają. Powstaje wtedy idealnie dopasowana do sufitu odporna membrana, którą nazywamy sufitem napinanym. Pięknie prezentują się również nowoczesne sufity napinane śląskie. Zalety sufitów napinanych to m.in. ogromne możliwości aranżacyjne. Tutaj sufity napinane biją na głowę te tradycyjne podwieszane. Są one dostępne praktycznie w każdym możliwym kolorze. Można wybrać sufit gładki lub w dowolnym wzorze, również takim wykonanym na indywidualne zamówienie. Możemy więc na przykład ozdobić nasz sufit widokiem błękitnego nieba z małymi białymi obłokami. Naniesienie wzoru na folię PCV nie jest ani trudne, ani kosztowne, dlatego możliwości indywidualnego dopasowania materiału do naszych potrzeb, są praktycznie nieograniczone. W przypadku sufitu z PCV możemy wybrać rodzaj folii – może ona być matowa, satynowa lub z połyskiem. Ponadto możliwość zamaskowania sufitu, szybkość montażu, gdyż doświadczona i wyposażona w specjalistyczny sprzęt ekipa poradzi sobie z montażem sufitu szybko i sprawnie. Z reguły zakładanie sufitu nie trwa więcej niż kilka godzin. Już tego samego dnia możemy swobodnie korzystać z pomieszczenia, w którym wykonywano prace, co często nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych sufitów podwieszanych.

Sufity podwieszane wykonuje się z bardzo lekkich materiałów (profile aluminiowe i folia PCV lub tkanina poliestrowa). Dzięki temu nie obciążają one stropów. Cała konstrukcja jest również bardzo cienka. Odporność na zawilgocenie i zagrzybienie ma szczególne znaczenie w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. W nich sufity napinane sprawdzą się idealnie.