Fachowa drukarnia trójwymiarowa we Wrocławiu

Gry bitewne są pasją w której praktycznie każdy może znaleźć coś, co zdecydowanie wpadnie mu w oko i tak też było w moim przypadku. Gdy zaczynałem przygodę z moją ulubioną grą, do wyboru miałem kilka ras, różniących się od siebie nie tylko wyglądem postaci, ale i rozwojem technologicznym. W moim przypadku, wybrałem rasę której pojazdy wyglądały niczym wraki wyciągnięte ze złomowiska i poskładane do kupy bez większego planu.

Wydruk trójwymiarowy własnego projektu

drukarnia 3d wrocławNajwiększą zaletą mojej wybranej rasy była ogromna możliwość dopasowania wyglądu poszczególnych modeli i bohaterów tak, by wyglądali dokładnie tak jak sobie wyobraziłem. Łączenie ze sobą części z różnych zestawów nie było najmniejszym problemem, szczególnie po doszlifowaniu umiejętności modelarskich. Jednak zawsze brakowało mi czegoś w mojej armii, jakiegoś dominującego elementu. Po długim czasie, z pomocą kolegi który zajmował się trójwymiarowymi projektami, w końcu zobrazowałem to, czego brakowało mojej kolekcji: ogromną maszynę, niemal pięciokrotnie większą niż największy dostępny model. Do projektu użyliśmy własnoręcznie zaprojektowane elementy, jak i części z już istniejących modeli. Do wykonania samego modelu była nam potrzebna drukarnia 3d Wrocław miał już kilka takich zakładów, z których większość znajdowała się w centrum miasta, więc mogliśmy śmiało porównać jakość i cenę usług we wszystkich. Do wykonania owego projektu wybraliśmy drukarnię, zajmującą się głównie wykonywaniem profesjonalnych modeli przemysłowych i architektonicznych, o bardzo dobrej renomie. Nasz projekt był bardzo ambitny, więc spodziewaliśmy się iż cena będzie odpowiednia, aczkolwiek końcowa wycena wcale nie była szczególnie wysoka, w porównaniu do cenników z innych lokalnych drukarni, które przejrzeliśmy. Pracownicy chętnie zabrali się do wykonania projektu, gdyż było to dla nich nowe wyzwanie, zdecydowanie odmienne od ich zwykłych zleceń, więc bardzo chcieli się spróbować na nowym polu. Efekt końcowy był bardziej niż zadowalający.

Przede wszystkim, wydruk był wykonany z materiału nie ustępującego w jakości żywicy modelarskiej, a wszelkie, nawet najmniejsze szczegóły były doskonale zachowane, bez absolutnie żadnych skaz na gotowym wydruku. Dokładność i jakość drukarni przypadła nam do gustu na tyle, iż wielokrotnie korzystaliśmy z ich usług. Czy było to wykonywanie własnego projektu, czy też drukowanie modeli dawno już nieprodukowanych, pracownicy zawsze wywiązywali się z zamówienia szybko i z niesamowitą dbałością o jakość.