Elegancki serwis na przerwę kawową

Przerwa na małą czarną kawę, filiżankę espresso, latte ze spienionym mlekiem, czy też aromatyczne cappuccino to jeden z ulubionych momentów dnia, zarówno w czasie pracy, jak i po godzinach. Kawa doskonale smakuje w ładnej i eleganckiej oprawie. Za taką należy uznać serwis dedykowany do gorącego, aromatycznego napoju z plantacji brazylijskich lub afrykańskich. W wielu krajach, np. we Włoszech przerwa na kawę to element wielowiekowej tradycji. Również w kraju nad Wisłą kawa lepiej smakuje w porcelanowej filiżance.

Modne wzory filiżanek do kawy

elegancki serwis do kawyFiliżanki stworzone z myślą o kawie różnią się nieco od tych na herbatę. Przede wszystkim do małego, lecz mocnego espresso, przeznaczone są niewielkie pojemniki, czasem o pojemności mniejszej niż sto mililitrów. Taką mocną kawę we włoskim stylu warto popić szklanką naturalnej wody mineralnej. Jednocześnie rozmiary filiżanek do kawy różnią się w zależności od rodzaju napojów. Klasyczne cappuccino podaje się w większym serwisie kawowym. Szklanka do latte może być przezroczysta, dzięki czemu doskonale widać układ warstw w barwach mleka i kawy. Tymczasem elegancki serwis do kawy posiada różne modele. klasyczne, białe filiżanki ustawione są na okrągłych spodkach, które z kolei ustawia się na talerzykach deserowych służących do podawania ciasta. Tradycyjna kawa bez mleka może być podawana zarówno w małych filiżankach o pojemności sto mililitrów, jak i w średnich, około dwustu mililitrów. Największe filiżanki pomieszczą nawet trzysta mililitrów i sprostają wymaganiom prawdziwego kawosza. Wspaniałe, designerskie zestawy porcelany to prawdziwe dzieła sztuki. Cieszą oko i sprawiają, że nawet pochmurny poranek będzie nastrajał pozytywnie. Warto zadbać o ładny i elegancki zestaw do podawania kawy. To dobrze świadczy o osobie, która taki zestaw posiada. Dawniej w eleganckich, przedwojennych domach parzono kawę tylko i wyłącznie w porcelanowych serwisach. było to przejawem dobrego gustu i zamożności. Dziś serwisy dostępne są w Internecie w bardzo przystępnych cenach. 

Do serwisu kawowego należą nie tylko eleganckie kubki-filiżanki, lecz także dwa rodzaje talerzy i dodatki, takie jak cukiernica, większy lub owalny talerz na ciasto oraz dzbanuszek do mleka. Każdy element pełni w podawaniu tego aromatycznego napoju specjalną funkcje. Warto celebrować dzień z elegancką filiżanką kawy. To czysta przyjemność dla ciała i oczu. Kawa pobudza zmysły, dodaje energii, nastraja optymistycznie do życia, do pełni szczęścia brakuje tylko eleganckiego podania w porcelanowym zestawie.